Oprogramowanie do drukarki zmula kompa

Mam drukarke HP deskjet F2280 [ta od tp] rzadko jej uzywam ale niedługo mi znów bedzie trzeba coś podrukować … i nie chce znów mieć rozwalonego systemu :confused: … Wczesniej po każdej instalacji oprogramowania do niej system zaczynał totalnie zmulać na starcie. Jest może jakies alternatywne oprogramowanie ? Albo może ktoś mógłby mi podać liste procesów/usług od HP które można usunąć z autostartu … ?

Proponuję zainstalować tylko i wyłącznie sterowniki bez zbędnego - zamulającego oprogramowania, ewentualnie powyłączać zbędne usługi związane z drukarką.

Może sterowniki ze strony HP będą lepsze niż te, które otrzymałeś na CD przy drukarce. Możesz je pobrać tutaj.

Odpowiedź na pytanie:

Start/uruchom/msconfig

W zakładkach uruchamianie i usługi odznaczasz wszystko od HP.

Drukarka będzie drukować bez tych dodatków.

Dodane 13.10.2009 (Wt) 21:28

Odpowiedź na pytanie:

Start/uruchom/msconfig

W zakładkach uruchamianie i usługi odznaczasz wszystko od HP.

Drukarka będzie drukować bez tych dodatków.

U mnie na viście miałem identyczny problem. Poradzilem sobie w ten sposób: start->uruchom->services.msc i przestawiłem usługę od hp na uruchamianie z opóźnieniem. Zapomniałem niestety dokładną nazwę tej usługi ale mam nadzieję że znajdziesz. Przepraszam za brak dokładnego opisu ale obecnie mam windows 7 i same stery bez dodatkowego oprogramowania. Może ta wskazówka jakoś pomoże. Znalazłem w necie nazwę usługi która powoduje opisany problem:Name: Usługa HP CUE DeviceDiscovery

Jaki masz system?

Nie wiem jaki system.

Proponuję włożyć płytę ze sterownikami do napędu, przy wciśniętym lewym SHIFT by wyłączyć autoodtwarzanie. Jeśli jednak coś się uruchomi, to anulować to.

Następnie podłączyć drukarkę i ją włączyć. Jeśli system ma sterownik, to go automatycznie zainstaluje, jeśli nie ma, to wyskoczy okienko i trzeba wybrać wyszukiwanie sterownika z napędu optycznego. System znajdzie go na płycie i zainstaluje, ale tylko sam sterownik, bez dodatkowych programów.

Jeśli na stronie producenta drukarki jest nowszy sterownik, to można go rozpakować i wrzucić na jakąś płytę CD-RW.

przeciez mozna instalowac sterowniki z dysku ;D no ale dobra spróbuje jak wy mówicie …

ale … to jest w sumie urzadzenie wielofunkcyjne , jak odpalic skaner bez softu ? : P

Start -> Akcesoria -> Kreator skanera i aparatu fotograficznego

Oczywiście “Kreator skanera i aparatu fotograficznego” jest dostępny gdy mamy zainstalowane sterowniki dla skanera.