Oprogramowanie do kamery w laptopie

Witam!

Przeszukałem chyba już całe google, nie mogę znaleźć sterowników (czy czegokolwiek żeby to ruszyło) do webcamery w Dellu Latitude D630. Skrajny model, wiem, ale skoro jest to musi jakoś działać :slight_smile:

Za każdą próbę pomocy będę niezmiernie wdzięczny :slight_smile:

Sprawdź na TEJ stronie.

widziałem już tą stronę i nie znalazłem, no chyba że coś mi umknęło.

Zapomniałem dodać, że korzystam z win7 32bit (myślę że te z visty by działały).

Szukałem na stronie producenta, znalazłem tylko to. Pod Windows 7 dell nie ma sterowników akurat do tego modelu laptopa, więc trzeba się dostosować do tego co jest ewentualnie poszukaj sterownika w inny sposób. W menu wybierz komputer kliknij nań prawym i z rozwiniętego menu wybierz właściwości. Następnie kliknij w menedżer urządzeń powinno Ci znaleźć niezidentyfikowany sprzęt, bądź poszukaj odpowiadającego sprzętu w mendżerze, kliknij prawym znów wybierz właściwości i kliknij na zakładce szczegóły, tam masz w obszarze “właściwość” obszerną listę rozwijalną wybierz opcję Identyfikatory Sprzętu i spisz owy identyfikator, identyfikatory i podaj na forum, w ten sposób spróbujemy pomóc, bo być może inny model dell-a posiada identyczny sterownik sprzętowy, i dell napisał do niego sterownik właśnie pod Windows 7, bo jeśli nie to raczej nie ma szans

W menadżerze nie ma nic związanego z kamerą :confused:

Jak probuję wyszukać cokolwiek też nic to nie daje :confused:

Chyba będę musiał się pogodzić z brakiem kamerki w laptopie.

Ale wiesz co, jak miałem XP to ta kamera też ie działała ;|

Poszukaj dobrego manual-a do swojego modelu, i wtedy dopiero zaatakuj temat. Może masz po prostu wyłączoną sprzętowo. Skoro ją masz to musi działać. Poza tym zainstaluj skype’a i będziesz widział czy Ci działa

No właśnie dzięki skype, wiem że nie działa he he :slight_smile:

zaraz pogrzebię w książkach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy system jest postawiony na świeżo ?

No można tak powiedzieć, że na świeżo. Jakieś hmm… niecały miesiąc temu :wink:

Tak się zastanawiam, czy w ogóle on ma kamerkę. Bo w sterownikach nie ma żadnej kamerki, i przyjrzałem się temu modelowi na necie, i też wybacz ale nie widzę tam żadnego oczka kamery. Więc najprawdopodobniej trzeba sobie dokupić kamerkę internetową USB i zainstalować sterownik do niej. Wtedy będzie działać, nie każdy mopdel laptop-a posiada kamerkę

Bynajmniej z tego opisu wynika :slight_smile: