Oprogramowanie do łamania hasła archiwum WinRAR

Witam,

Nieco ponad 2 tygodnie temu wykonałem kopię niezbędnych dla mnie plików. Całość spakowałem winrar-em, dodałem 100% dane naprawcze jak i hasło. Tutaj jest właśnie problem, gdyż pomimo wielu prób nie udaje mi się go odtworzyć, co uniemożliwia dostęp do plików. Jakie aplikacje do odczytywania hasła byście polecili i ile taki proces trwa?

 

dodam, że hasło zawiera znaki specjalne jak i duże litery.

http://www.lostpassword.com/kit-standard.htm - tylko proces trwa bardzo długo, jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć mu wielu informacji na temat hasła. Najlepiej by było, gdybyś był w stanie podać przynajmniej fragment hasła.

Program, do którego podam link (jak do tej pory zauważyłam), ma wadę wypakowywania plików tekstowych różnej maści, zamiast oryginalnego teksu, zawartość jest zupełnie inna i nie mam bladego pojęcia, dlaczego się tak robi, dlatego, jeśli miałeś tam spakowane pliki tekstowe, to raczej po użyciu tego programu nie odzyskasz ich zawartości.

http://www.mediafire.com/download/a78y8886qgg3ygo/Advanced+RAR+Repair+1.2+Full.exe (program działa tylko z plikami rar, nie zip! Pliki zip można dużo łatwiej odzyskać, niż pliki rar, no i oczywiście innym programem).

 

Żeby program zadziałał, po instalacji, musisz go ustawić jako domyślny (ponoć wymagany jest też winrar) program otwierania plików rar, po tym klikasz PPM na spakowany plik, otwórz za pomocą i arar. Wypakowywanie powinno rozpocząć się automatycznie, jeśli nie, wystarczy kliknąć start repair i wsio (tam gdzie był oryginalny plik, powinien pojawić się ten wypakowany).

Dzięki, na razie próbuje RAR password unlocker’em. Szkoda, że nie pokazuje przybliżonego czasu ukończenia

KRyLack RAR Password Recovery

 

Definiujesz czy mają być cyfry, znaki specjalne itd. + minimalna długość hasła. U mnie sprawdza z prędkością 40 haseł/sekunda. Zostaw na noc odpalony program to jeśli nie dowaliłeś jakiegoś hasła powyżej 10 znaków to na rano powinieneś je mieć.

Testuję właśnie tego KRyLack’a. Choć z tego co zauważyłem programy tego typu mają problem z zapamiętywaniem ostatniej próbki. Dajesz im zapisz na konkretnej a one i tak później startują z innej (wcześniejszej) pozycji. U mnie maksymalnie jest 10 haseł na sekundę, zatem sobie troszkę poczekam

Posiadając GPU z <Cudną> kością można ten proces przyspieszyć byle zastosowany soft posiadał implementację korzystania z dodatkowego dopalacza

http://sekurak.pl/lamanie-hasel-z-wykorzystaniem-cpugpu/

Wszystko fajnie i na pewno szybsze, ale w tym linku nie piszą jak tego dokonać. Tam piszą z perspektywy ludzi, którym ukradło hasła do portali społecznościowych. Jeśli chodzi o moją grafikę to jest nią HIS HD5770 

Rodzina kart HD5770 posiada możliwość obsługi Open CL

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_GPGPU_NVIDIA_Fermi_vs_ATI_Evergreen-3084.html

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/karty-graficzne/2012/03/jak-wykorzystac-moc-karty-graficznej,2.aspx

http://www.crark.net/cRARk.html

http://softonet.pl/cRARk,Odzyskiwanie.plikow,112943.html

http://www.crark.net/

polecam także szybki konsolowy John the ripper

http://openwall.info/wiki/john

http://www.openwall.com/john/

http://openwall.info/wiki/john/GPU

Ten “crack” ma zahasłowane archiwa. Zatem pobrałem John’a i kiedy próbuje co kolwiek w jego zawartości odpalić wyskakuje mi okienko cmd po czym od razu zamyka. Także dobrze by było gdybyś troszku poinstruował bo niezbyt kumam tę czaczę w jego wykonaniu.  Mam aktualne oprogramowanie AMD Catalyst:

Crark jest spakowany najnowszą wersją winrara i najprawdopodobniej wymaga go do dekompresji, a przynajmniej tak piszę obok przycisku pobierania.

Niee, te tekstowe odpadają, prosił bym o jakiś graficzny software z wykorzystaniem GPGPU

Opis do  cRARk

http://www.pcformat.pl/Uwolnij-dodatkowa-moc,a,656

dla jtr

http://www.kt.agh.edu.pl/~niemiec/lab/lab3/lab3.pdf

może się także przydać

http://project-rainbowcrack.com/

http://www.insidepro.com/eng/passwordspro.shtml

Ja potrzebuję konkretnych ruchów a nie coraz to nowszym propozycji, które nic nowego nie wnoszą. Gdyż z racji tego, że robię to po raz pierwszy “stoję” w pewnym etapie. Link do Johnego, którego już bardziej rozumiem nie działa. Co do cRARk nie ma on opcji wznawiania, co więcej trzeba by szukać nowej wersji WinRAR specjalnie pod niego. A co do “PasswordPRO” wygląda ciekawie jednak po załadowaniu pliku z hasłami nie wiem w jaki sposób mam załadować plik, co do którego chciał bym złamać hasło. Program ten obsługuje jedynie hashy

Również polecam cRARk pod Linuksa lub do ZIPÓW jakby ktoś potrzebował również pod Linuxa: fcrackzip.

 

@UP Co do pause/resume to zawesze możesz kupić jakiś serwer tani i łączyć się po SSH i łamać zdanie zostawiając tam sesje…