Oprogramowanie do małego biura


(Barry 99) #1

Witam.

W dziale hardware już dostałem pomoc w wyborze komputerów, teraz przyszła pora żeby zapukać tutaj.

W biurze będą 2 komputery i przydałoby się w nich legalne oprogramowanie :wink: Konkretnie Windows i Office (oczywiście najnowsze wersje).

Moje pytanie brzmi jak wygląda sprawa z licencjami, są dostępne wersje umożliwiające instalację np. Windows 8.1 na dwóch lub więcej komputerów? Kiedyś czytałem artykuł o tym, że Windows 8 jest dystrybuowany tylko w licencji na jedno stanowisko i nawet zmiana podzespołów powodowała kłopoty, ale może mi się coś pomyliło. W każdym razie wolę spytać. To samo pytanie tyczy się Microsoft Office.

 


(bachus) #2

Jak chcecie pracować na oprogramowaniu Windows do firmy wybierz:

  • coś firmowego (np. Dell, ew. HP, albo Acer) - Dell ma bardzo dobry seriws door2door, HP ujdzie, Acer tańszy ale gorzej z serwisem.

  • preinstalowany Windows 7 z licencją (naklejką) Windows 8 - jak kiedyś Ci się “zachce”. to Windows 8 sobie zainstalujesz…

Co do Office… Jak chcesz MS Office, to warto się zastanowić na Office 365 - rozłoży się na miesiące koszt zakupu licencji - w 40zł miesięcznie masz pakiet MS Office 365, oraz email 50GB i troszkę innych bajerów. Gdybyś chiał kupić sam MS Office, to koszt około 850-900zł.


(Barry 99) #3

W biurze nie będzie laptopów, tylko składane PC. 


(bachus) #4

Ja nie mówiłem o laptopach. Co dokładnie będzie robione na tych komputerach? “Firmowy” wyjdzie drożej, ale na dłuższą metę opłaca się kupić Della, HP - a jak jeszcze jest opcja z 3-letnią gwarancją to już komfort.


(roobal) #5

To pewnie czytałeś o OEMach. Microsoft ogólnie posiada licencje dla firm, ale wydaje mi się, że taniej będzie kupić zwykłe licencje, skoro w firmie mają być tylko 2 komputery.

Z MSO powinno być tak samo. Ewentualnie można rozważyć alternatywne pakiety biurowe.


(Barry 99) #6

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.