Oprogramowanie do obsługi 3-4TB HDD

Mój BIOS ma limit do nieco powyżej 2 TB i nie obsługuje 3-4TB dyski.

Poszukuje oprogramowania aby jednak obsługiwać większe dyski twarde…

Skoro płyta główna ma limit czyli jest limit na poziomie BIOS , nie obejdziesz tego limitu programowo.

Łukash - jesteś pewny tego na 100%? …dasz ręke uciać, że nie obejdzie ?

Tu jest angielski opis na update z taką płytą jak w stopce autora:

http://www.win-raid.com/t226f16-GA-P-A-UD-BIOS-doesn-t-support-gt-TB-sized-HDDs.html

Ręki nie dam uciąć , ale tak to funkcjonuje niestety (jednak chyba tak)

Łukash - “chyba” robi wielką różnicę!

Temat związany z RAID. Nie korzystam z RAID. Nie należę do “RAID-owców”

Mylisz się Łukash - jest oprogramowanie, które umozliwia zainstalowanie Dysku 3 TB 4 TB itp. i nawet podzielenie i wykorzystanie całej przestarzeni ale nie jest w 100% kompatybilne. Czyli może działać ale nie w pełni kompatybilne…

Szukam coś na miare pełnej kompatybilności z moją płytą…

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

@djzon : masz na myśli wynalazki typu 3TB+ utility ? To nie to, bez custom biosu nie dasz rady, szukaj na australijskich forach.

Jeżeli nie musisz mieć 3TB w jednym kawałku, to możesz spróbować podzielić ten dysk na partycje <2TB (albo nawet <768 jeżeli jest w keszeni). Bootować nie będzie na pewno, ale działać pod win64 powinien.

Jak zintegrowac sterowniki z systemem (a własciwie chodzi o to, żeby sterowniki do obsługi tej dodatkowej partycji były zawsze ładowane nawet w trybie awaryjnym)

Cytując za microsoftem:

Wszystko działa, oczywiście…

Mam zainstalowany 3TB+ (choć może to wg Ciebie nie jest rozwiązanie)…

ale dla mnie jest bo tylko w ten sposób mogę korzystac z dodatkowej partycji ponad 700GB (prawdopodobnie to jest Virtualna Partycja) i zainstalowany jako system plików GPT (tylko ta dodatkowa partycja)

ale jesli sterownik nie załaduje się podczas startu systemu lub w trybie awaryjnym ) to partycja jest NIEWIDOCZNA…bez tego serownika nie działa partycja…

Już długo korzystam z tego rozwiązania…

Na stronie producenta jest lista w pełni obsługiwanych płyt głównych , akurat mojego modelu nie ma…

Ale to nie znaczy , że nie nie będzie działać… ale nie będzie w pełni kompatybilne…

Chcę zintegrowac pliki zwiazne z ta partycja z systemem (jakby to były ważne pliki systemowe)