Oprogramowanie do szyfrowania dysków zewnętrznych


(A002) #1

witam,

poszukuje sprawdzonego oprogramowania do szyfrowania całych dysków zewnętrznych (lub tworzenia zaszyfrowanych magazynów). Program powinien dobrze radzić sobie z dużymi zbiorami do 5TB. Jestem skłonny zapłacić za sprawdzony program. Program powinien radzić sobie z WIN 7, 8 i 10. Proszę o sugestie.


(p19koz) #2

TrueCrypt


(A002) #3

TrueCrypt - brałem pod uwagę ale sami twórcy ostrzegli, że program nie jest bezpieczny (było to w 2014 roku - nie wiem czy to była fałszywka czy poważne ostrzeżenie) i to powoduje, że do aplikacji podchodzę ostrożnie


(banita71) #4

TrueCrypt, ale jeśli nie masz zaufania do tego softu to wybór jest duży:

http://www.dobreprogramy.pl/Szyfrowanie-danych,Programy,Windows,221.html


(byron_wolf) #5

Zamiast TrueCrypt może być VeraCrypt.


(Liska Miska) #6

A chcesz szyfrować zdalnie te dane? Są takie programy, ale głównie są przeznaczone dla firm. Chodzi o szyfrowanie danych np. na laptopach albo telefonach.  Coś na zasadzie exo5.  https://www.exo5.pl/it-asset-management  i masz tam możliwość właśnie szyfrowania dysku, danych itd bez dostępu do neta.  Ale to jest płatne oprogramowanie. A TrueCrypt to jest stara wersja VeraCrypt. http://www.dobreprogramy.pl/VeraCrypt,Program,Windows,55019.html

Jest jeszcze coś takiego jak VNP Secret.  Ale nie wiem czy jest akurat całkowicie bezpieczny. 


(ichito) #7

Raczej nie TrueCrypt, a jeśli VeraCrytp to tylko najnowsza wersja

https://safegroup.pl/temat-uzywasz-veracrypt-koniecznie-aktualizuj_10724

Free OTFE

https://sourceforge.net/projects/freeotfe.mirror/

Albo któryś z tych

http://www.techsupportalert.com/content/free-windows-desktop-software-security-list-encrypting.htm


(Tinnuir) #8

Windows posiada wbudowaną aplikację do szyfrowania dysków - BitLocker. Jedynym haczykiem jest fakt, że dysk zaszyfrować trzeba w edycji Pro Windowsa (w przypadku wcześniejszych wersji: Professional, Ultimate, etc.). Po przeprowadzeniu operacji jednak, zapis i odczyt dysku możliwe będą w każdej edycji Windowsa, w wersjach od Visty do 10. Osobiście jestem użytkownikiem tego rozwiązania i mogę je z czystym sumieniem polecić.

 

Zważywszy na fakt, że FreeOTFE nie jest od dłuższego czasu rozwijane, alternatywą dla BitLockera jest LibreCrypt. Korzysta z dm-crypt i LUKS (tych rozwiązań również używam, ale jedynie pod Linuksem), które obecnie mają opinię złotego standardu, jeżeli chodzi o zabezpieczanie dysków; ponadto w razie potrzeby pozwoli to na odczyt takiego dysku pod Linuksem.


(ichito) #9

Z opinii, jakie w sieci widziałem, Free OTFE działa nawet na Win10. Dzięki za info o LibreCrypt…o tym programie nie wiedziałem :slight_smile: