Oprogramowanie do wykorzystania 2 monitorów

Posiadam lapka z podłączonym dodatkowym monitorkiem. Oddalone są one od siebie o ponad 3m. Zazwyczaj wygląda to tak, ze jak siedzę przy lapku to na drugim ekranie lecą jakieś filmiki/teledyski. Ewentualnie to co tam zostawiłem. Jak nie siedzę przy biurku, a bardzo często nei siedzę, to korzystam tego monitora (mam tam pod ręką klawiaturę i myszaka jakiegoś. Rozwiązanie bardzo wygodne dla mnie. Ale myślę, że można to jeszcze udoskonalić… i może znacie jakieś programiki, które ułatwiłyby korzystanie z 2 monitorów… (o ile siedząc przy 1 widze 2, to przy 2 nie widzę 1). System mam W7… im więcej da sie zrobić bez zewnętrznego oprogramowania tym lepiej, ale coś mi mówi, ze dużo tak nie wskóram.

Po pierwsze problemem jest pasek start tylko na 1 monitorze. Fajnie by było jakby pasek znajdował się na obu… mógłby być na obu taki sam (najlepiej), mógłby być i osobny. Może jakiś programik, który by wyświetlał… przynajmniej uruchomione aplikacje… już nie musiałby być cały czas widoczny jak normalny start… starczyłoby żeby był gdzieś tam przyklejony do pulpitu. Może być to nietypowe zastosowanie jakiegoś innego programu.

Po drugie… pokrywa sie z poprzednim… można uznać to za inne rozwiązanie tego samego problemu. Naciskając Win+Tab grupuje mi wszystkie otwarte okienka z oby ekranów… z tym, że lądują one na Monitorze 1… a takie coś na monitorze 2 by rozwiązało problem jak się coś zakreskuje niechcący na 2ce… a jeszcze jakby umożliwiało od razu przeniesienie okienka na dany pulpit to by było super

Po trzecie na 2 monitorze przydałaby mi się coś w stylu płynna zmiana dpi w locie dla 1 monitora (coś w tym stylu. W zależności czy siedzie akurat przy 1ce czy przy 2ce. Z przeglądarką czy pdf’ami nie ma problemu, bo jest tam zmiana rozmiaru… chociaż interface niestety zostaje bez zmian. Poza tym w odtwarzaczu nie jest już tak prosto- podstawowe funkcje idzie trafić z daleka, czy skrótem, ale zawsze…). A w komunikatorze jest juz duży problem ze szybką zmianą rozmiaru tekstu, który jest tam dość istotny ;p… zdaję sobie sprawę, że pewnie coś takiego to tylko w erze, ale może ktoś widział xD

I ogólnie wszystko co może pomóc w ogarnianiu 2 monitorów szczególnie jak widzimy 1 jednocześnie ;] Może ktoś się z czymś spotkał.

edit:

Sam tez szukam i na razie mam np. takie coś (i z opisu zarąbiste ;p):

http://www.realtimesoft.com/ultramon/

… ale nie ukrywam, że wolałbym darmowe… oczywiście temu się przyjrzę… jak ktoś miałby specjalnie szukać to niech sobie głowy nie zawraca, bo ja też szukać potrafię… raczej chodzi mi z czego ktoś z Was może korzystał i może polecić… no i oczywiście im większy wybór tym lepiej.

a jaka karta graficzna podłączasz na VGA czy innym wejściem

Podłączam

laptop|HDMI <-> DVI|monitor

ale karta NVidia, ATI czy inna?

jaki laptop/pc

ATI Mobility Radeon HD 4330

na

HP ProBook 4710s

ma to jakieś znaczenie? o.O

tak ma znaczenie

jak podłączysz 2 monitor to spróbuj kliknąć na pulpicie PPM>Właściwości>Ustawienia i tam powinieneś mieć wykryte 2 monitory powinny być też ustawienia do zmiany rozdzielczości chociaż ja tak miałem jak sobie 2 monitory podłączyłem lub szukaj ustawień w sterowniku karty graficznej na pulpicie PPM>Właściwości>Ustawienia>Zaawansowane szukaj po zakładkach wyboru 2 monitorów

No spoko, rozdzielczość to sobie zmienić potrafię ;] Chodziło mi o jakieś bardziej zaawansowane oprogramowanie (ewentualnie gdzieś pochowane po windowsie bajery) ułatwiające korzystanie z wielu monitorów.

jedynie sterownik ATI ja u siebie mam NVIDI’E i mam inaczej ale

obok zegarka powinieneś mieć ikonę ATI kliknij na nią i szukaj tego

Ati.JPG

No ok… ale tutaj nic nie ma ^.-


Co do podglądu tego co jest na drugim monitorze to w sumie windowsowa lupa ustawiona na przybliżenie 100% w trybie ‘dokowana’ się w miarę sprawdza. Razem z ultramonem idzie z tego już w miarę sprawnie korzystać. Tyle, że cena 40$ jak na tego typu programik jest niestety zaporowa…

to ja już nie wiem

może inni pomogą… :slight_smile: