Oprogramowanie do zarządzania dla firmy

Witam serdecznie,
Przejrzałem dość dokładnie to forum jednak nie doszukałem się wątku dotyczącego wyboru oprogramowania do zarządzania dla firmy.
Od pewnego czasu poszukuję oprogramowania dla mojej firmy (firma handlowa więc głównie chodzi o program magazynowy ale chciałbym w nim prowadzić też księgowość uproszczoną) ale mam problem z rzetelną oceną różnic tych programów.
W mieście w którym mieszkam tj. Poznań znalazłem dość ciekawą stronę na stronę dotyczącą produktu Comarch Optima
Po lekturze tam i w kilku innych miejscach to rozwiązanie wydaje mi się sensowne więc zabieram się za testy demo. dajcie znać jakie wy macie doświadczenie w tej kwestii.

A może SAP?
Ogólnie post wygląda na robotę firmy pozycjonerskiej…

Sap jest zdecydowanie za duży i za drogi. rozglądam się raczej za mniejszym rozwiązaniem. na szczęście mam już parę typów :wink:

Berberis jest kawałkiem dobrego systemu ERP, który przynosi zdecydowaną zmianę na plus. Każdy element systemu musi być dobrany z głową, z zachowaniem zdrowego rozsądku. Wtedy jeśli będziecie mieć wszystkie niezbędne funkcje, to realnie zauważycie poprawę sytuacji w firmie pod względem zarządzania i realizacji celów.

trochę czasu już minęło i dokonałem słusznego (tak mi się przynajmniej wydaje) wyboru. Kupiłem też i wdrożyłem fajne narzędzie analityczne Microsoft Power BI. Zbiera ono dane nie tylko z mojego systemu erp ale też innych źrodeł np. excele, wiąże je ze sobą i pokazuje w formie ładnych wykresów.

Zgadza się - Power Bi to naprawdę potężne narzędzie. :slight_smile:

Jest sporo ciekawych pozycji, mogę polecić Ci:

  • Manager 80/20

  • Kwadrant przepływu pieniędzy

  • Zarządzanie czasem Brian Tracy