Oprogramowanie GPS w Arenie

Witam mam ten telefon już tydzień. Ale nie moge znaleść oprogramowania GPS do tego telefonu. Szukałem oprogramowania na Google ale nie znalazłem;/.

Jeśli ktoś ma informacje gdzie sciągnąć lub kupić program do nawigacji to proszę aby napisał:]

Niestety, ale ten telefon to nie PDA i nie posiada systemu operacyjnego. Nie ma możliwości zainstalowania w nim żadnego popularnego programu nawigacyjnego, może jedynie coś typu nav4all.

Czyli mogę, ale musi być w Javie?

Innego wyjścia nie ma.

A powiedz mi, czy ten telefon nie ma zainstalowanej jakieś swojej aplikacji do GPS? Przecież coś musi być skoro dali mu odbiornik GPS.

Niestety nie ma. Może jak kupisz nowy to ma, ja wziołem go w mix’ie w orange. Na płytce też patrzyłem.

To ten GPS, który w nim siedzi służy chyba jedynie do Geotagging’u.

Słabizna straszna ten Lg Arena, oprócz ładnego menu nie ma wiele do zaoferowania, a cena dość wysoka.

Jak mam Nav4All, to moge ściągnąć mape i NIE PŁACIĆ za nawigowanie jak i przeglądanie mapy?

Płacisz za przesłane dane, Nav4all pobiera mapy z sieci i za te dane trzeba zapłacić. Jeśli chcesz z tego korzystać, to wykup sobie jakiś pakiet internetowy.

Być może da się też pobierać mapy przez WiFi, ale tego już nie jestem pewien, poza tym musiałbyś być w zasięgu jakieś sieci WiFi, a jadąc samochodem to jest mało prawdopodobne.

Wiem;/ Mam w domu sieć Wi-Fi i przez chwile wlaśnie patrzyłem, ale nie chce za może 10 min pracy dostać rachunku…

Dodane 09.06.2009 (Wt) 15:16

Może jakiś inny program który nie potrzebuje połączenia internetowego?

W javie każdy program pobiera mapy z sieci. Jeśli chcesz takich programów używać, to pozostaje Ci wykup jakiegoś pakiety internetowego, w Orange za 6zł masz 5MB.

5mb tak na ile starczy?

Dodane 09.06.2009 (Wt) 16:46

Albo można też wgrać Windows Mobile na Arene?

Szczerze, to nie wiem. Na co dzień nie korzystam z tego typu aplikacji, ale sądzę, że wcale nie będzie to tak mało. Czasem korzystam z tego pakietu, sprawdzam głównie pocztę, rzadziej przeglądam strony i na miesiąc styka. Wypróbuj i daj znać jak będzie z Nav4All :wink:

Takiej możliwości niestety nie ma.

Ok dzięki za pomoc :] Do zamknięcia.

Przecież to tak jest… dają odbiornik GPS ale żeby z niego korzystać trzeba zakupić oprogramowanie które specialnie będzie bardzo drogie żeby firma przypadkiem nie odniosła strat :frowning: ehh tak to już jest.

Racja ;/ Chodz nie zawsze mój ojciec kupił HTC SPV M650 i miał automape:P

W tym wypadku nawet takiej możliwości nie ma. Ten telefon nie posiada żadnego OS, działa na jakimś własnym sofcie, który umożliwia instalację jedynie aplikacji java.

Ten GPS w nim, to chyba tylko taki chwyt marketingowy, bo użytku z niego wiele nie ma.