Oprogramowanie neostrady

(Remior) #1

Witam!

Poczytałem trochę o instalowaniu usługi neo z pominięciem oprogramowania TPSA,że jakoby lepiej to chodzi ,jeżeli skorzysta sie z systemowego kreatora połączeń.Mam neo 512 na winXP instalowaną z płytki tepsy.Na ile sesnowne byłoby przeinstalowanie tego ustrojstwa?Czy odciąży to system,czy neo będzie lepiej - płynniej- śmigać w jakiś odczuwalny sposób?Jak do tej pory jedyne co zrobiłem,to przeinstalowanie sterownika modemu,bo mi za każdym uruchomieniem kompa wyskakiwało okno error1024 i okazało się ,że tepsa na płytce instalacyjnej wciska jakieś przestarzałe sterowniki.

(Z35ikr) #2

panuje ogólnie takie coś że ta aplikacja jest: be...

i net się częściej rozłącza :? ja tam nie wiem kożystałem przez pół roku i nic takiego nie zaobserwowałem..... zrezygnowałem bo podczas uruchamiania kompa 1 programiku mniej :wink: i teraz wciskam jedną ikonę i net jest :mrgreen:

(adpawl) #3

A no panuje ...i wcale nie bez powodu :roll:

W moim przypadku soft neo ciągle gubił/zmieniał mi hasło

...a w przypadku rozłączenia, co jakiś czas pojawiały się problemy z ponownym podłączeniem do sieci ...jakieś błędy synchronizacji itp.

Odkąd się pozbyłem tego ustrojstwa, mam dokładnie ZERO problemów :wink:

(Remior) #4

Yhy,więc tak sobie wydumałem...w związku z tym co napisał adpawl,mam problem z pocztą.Nie chcę korzystać z outlooka tylko z poczty w operze,ale po utworzeniu konta wyskakuje coś w rodzaju authentication failed,a po zrobieniu testu poczty w neo wychodzi ,że podałem błędne hasło lub nazwe użytkownika,co jest bzdurą,bo podawałem dane z neostrady.Czy przyczyną może być ten nędzny soft neo?

(fiesta) #5

Tak, owa aplikacja do najlżejszych nie należy 8)

Szybkość połączenia na pewno nie wzrośnie, ale przynajmniej nie bedziesz odłączany od sieci.

Zresztą sami konsultanci na Blueline zalecają korzstać z połączenia DialUp.

Na rozłączania polecam również instalacją autoconecta.

(Btw Men) #6

Ostatnio były problemy z serwerem pocztowym tepsy, wejdz na http://www.konfiguracja.neostrada.pl i zmień hasło do poczty, powinno pomóc.

(Krzychu_93) #7

Ja mam neostrade i nieużywam tego programiku mam połączenie z kreatora połączeń interentowych i uważam że to połaczenie jest dużo lepsze. Nawet w telepunkcie sie dowiedziałem że ta aplikacja jest troche szajska ;/

(Remior) #8

właśnie próbowałem zrobić takie połączenie z użyciem kreatora poł.,ale chyba coś poszło nie tak ,bo przy próbie połączenia wyskakuje błąd siedemset-cośtam (juz nie pamiętam).Najpierw odinstalowałem ten syf neostrady,a potem,wg wskazówek (gdzieś na forum był link)popacałem w kreatorze połączeń...skutek jest taki,że z powrotem jadę na neozdradzie:-(

(system) #9

A ja proponuje tak:

1. zainstalowac neostrade (stery, modem, i zeby polaczenie sie zrobilo przez instalke)

2. szukamy w necie programu AutoConnect i instalujemy go (jest darmowy - http://shider.net/AutoConnect/)

3. uruchomic program, po czym odinstalowac badziewne oprpgramowanie neostrady (zostaje utworzone przez neostrade polaczenie)

4. cieszyc sie automatycznym laczeniem z netem :slight_smile:

(Remior) #10

ok,programik ściągnięty i zainstalowany.Ale jednocześnie udało mi się(cóż za niebywały sukces...)zrobić połączenie w kreatorze i tak właściwie to ten

autoconnect jest niepotrzebny