Oprogramowanie neostrady

Witam!

Poczytałem trochę o instalowaniu usługi neo z pominięciem oprogramowania TPSA,że jakoby lepiej to chodzi ,jeżeli skorzysta sie z systemowego kreatora połączeń.Mam neo 512 na winXP instalowaną z płytki tepsy.Na ile sesnowne byłoby przeinstalowanie tego ustrojstwa?Czy odciąży to system,czy neo będzie lepiej - płynniej- śmigać w jakiś odczuwalny sposób?Jak do tej pory jedyne co zrobiłem,to przeinstalowanie sterownika modemu,bo mi za każdym uruchomieniem kompa wyskakiwało okno error1024 i okazało się ,że tepsa na płytce instalacyjnej wciska jakieś przestarzałe sterowniki.

panuje ogólnie takie coś że ta aplikacja jest: be…

i net się częściej rozłącza :? ja tam nie wiem kożystałem przez pół roku i nic takiego nie zaobserwowałem… zrezygnowałem bo podczas uruchamiania kompa 1 programiku mniej :wink: i teraz wciskam jedną ikonę i net jest :mrgreen:

A no panuje …i wcale nie bez powodu :roll:

W moim przypadku soft neo ciągle gubił/zmieniał mi hasło

…a w przypadku rozłączenia, co jakiś czas pojawiały się problemy z ponownym podłączeniem do sieci …jakieś błędy synchronizacji itp.

Odkąd się pozbyłem tego ustrojstwa, mam dokładnie ZERO problemów :wink:

Yhy,więc tak sobie wydumałem…w związku z tym co napisał adpawl,mam problem z pocztą.Nie chcę korzystać z outlooka tylko z poczty w operze,ale po utworzeniu konta wyskakuje coś w rodzaju authentication failed,a po zrobieniu testu poczty w neo wychodzi ,że podałem błędne hasło lub nazwe użytkownika,co jest bzdurą,bo podawałem dane z neostrady.Czy przyczyną może być ten nędzny soft neo?

Tak, owa aplikacja do najlżejszych nie należy 8)

Szybkość połączenia na pewno nie wzrośnie, ale przynajmniej nie bedziesz odłączany od sieci.

Zresztą sami konsultanci na Blueline zalecają korzstać z połączenia DialUp.

Na rozłączania polecam również instalacją autoconecta.

Ostatnio były problemy z serwerem pocztowym tepsy, wejdz na http://www.konfiguracja.neostrada.pl i zmień hasło do poczty, powinno pomóc.

Ja mam neostrade i nieużywam tego programiku mam połączenie z kreatora połączeń interentowych i uważam że to połaczenie jest dużo lepsze. Nawet w telepunkcie sie dowiedziałem że ta aplikacja jest troche szajska ;/

właśnie próbowałem zrobić takie połączenie z użyciem kreatora poł.,ale chyba coś poszło nie tak ,bo przy próbie połączenia wyskakuje błąd siedemset-cośtam (juz nie pamiętam).Najpierw odinstalowałem ten syf neostrady,a potem,wg wskazówek (gdzieś na forum był link)popacałem w kreatorze połączeń…skutek jest taki,że z powrotem jadę na neozdradzie:-(

A ja proponuje tak:

  1. zainstalowac neostrade (stery, modem, i zeby polaczenie sie zrobilo przez instalke)

  2. szukamy w necie programu AutoConnect i instalujemy go (jest darmowy - http://shider.net/AutoConnect/ )

  3. uruchomic program, po czym odinstalowac badziewne oprpgramowanie neostrady (zostaje utworzone przez neostrade polaczenie)

  4. cieszyc sie automatycznym laczeniem z netem :slight_smile:

ok,programik ściągnięty i zainstalowany.Ale jednocześnie udało mi się(cóż za niebywały sukces…)zrobić połączenie w kreatorze i tak właściwie to ten

autoconnect jest niepotrzebny