Oprogramowanie zabepieczające pendrive


(fiku$) #1

Poszukuję oprogramowanie zabezpieczające pendrive Kingston DataTraveler 100, 8GB.

Z tego co się orientuje to inne modele mają na pendrive programy, które zabezpieczają dane. Np. pendrive kingston VAULT posiada program DTVaultLock do szyfrowania AES, DATATRAVELER LOCKER 8GB posiada program DTencryptor, natomiast DATATRAVELER 410 8GB zabezpiecza dane hasłem przez program SecureTraveler.

Moje pytanie jest następujące: czy powyższych metod nie dałoby rady zastosować na modelu Kingston DataTraveler 100, 8GB lub innym pendrive?

Wiem, że jest taki program jak TrueCrypt, stosowałem go na innym pendrive lecz dużo z tym programem jest zabawy (montowanie voluminum potem hasło itp). Szukam czegoś praktyczniejszego i szybszego w obsługiwaniu.

Kolejna kwestia... jak zabezpieczyć pendrive przed virusami, jak zabezpieczyć plik autorun? Z tego co wiem, to samemu chyba trzeba utworzyć na pendrive plik autorun. Wiem też, że dobrym rozwiązaniem jest w rejestrze wyłączyć autoodtwarzanie i otwieranie pendriva przez "prawy eksploruj". Czy są to dobre metody uniemożliwienia przenoszenia virusów przez ten nośnik i blokowanie zarażenie komputera?


(BenderBendingRodriguez) #2

Z tego co dawno temu próbowałem to te mądrzejsze wirusy nadpisują ten plik i nie ma znaczenia czy był on tylko do odczytu. Dobrym pomysłem byłoby sformatowanie pendrive NTFSem z conajmniej Win XP PRO co by Ci umożliwiło zarządzanie pozwoleniami na plikach i folderach.


(Tomek) #3

Bardzo dobry jest TrueCrypt


(Filip Hh) #4

Zobacz na ta strone http://www.u3.com/ i spróbuj zainstalować sobie ta platforme na swoim pendrivie (nie wiem czy obsługuje inne peny niz sandisc) ale warto spróbować. jak będzie działało na twoim pendrivie to bedziedz sobie mogłzainstalować na nim antywirusa ktury nie pozwoli sie dostać wirusowi z kompa na pena i są tam też programy szyfrujace.


(Chillout) #5

Stworzyć na dysku plik ochronny za pomocą: Flash Disinfector.

Po sformatowaniu pendrive ponownie musisz go stworzyć.

Ochrona komputera pendrive to polecam: iKill

Lub reszta: http://www.searchengines.pl/Zabezpiecze ... 23572.html


(fiku$) #6

Fajna stronka, z różnego typu programami portable na pendrive, lecz na Kingston i GOODRIVE mi się te programy nie zainstalują. Wyskoczył mi komunikat po angielsku, że mogę tego typu oprogramowanie zainstalować na U3 smart... i dalej już w szczegóły się nie zagłębiałem.

Czyli program Flash Disinfector ma za zadanie m.in blokować podmianę pliku autorun.inf czy to na dysku czy na pendrive, tak? Czy jak mam pakiet antywirusowy muszę go też instalować czy antywir da sam rade? W ogóle da się ten program na pendrive zainstalować?

W ogóle jak się mają antywirusy do tego jak wkładam pendrive do usb? Od razu wirusy atakują, przez funkcje autoodtwarzania i antywir nie zdąży zareagować czy antywir blokuje. Pytam, bo mam pakiet antywirusowy i się z takim czymś nie spotkałem.

Może po prostu trzeba z systemu wywalić mechanizm rozpoznawania pliku autorun.inf poprzez wpis w rejestrze

[HKEYLOCALMACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionIniFileMappingAutorun.inf]

@="@SYS:DoesNotExist"

Do tego nie otwierać pendrive poprzez dwuklik tylko "prawy eksploruj" aby nie uruchomić pliku autorun.inf


(Chillout) #7

Blokuje na dysku i na pendrive.

Jego nie instalujesz, a jedynie tworzysz blokadę zainfekowania urządzenia odnośnie autorun.inf.

Zwykły antywirus nie wykryje Ci tego typu infekcji.

Bardzo dobrym rozwiązaniem na komputer/laptop jest iKill lekki, jest skuteczny w tego typu zagrożeniach.


(Filip Hh) #8

Mam jeszcze jedno pytanie próbowałeś od razu instalować programy czy próbowałeś wcześniej zainstalować system który to obsługuje TU ON JEST


(fiku$) #9

Przyznam się, że od razu próbowałem instalować program. Ale tego sytemu też się nie da zainstalować, wyskakuje mi komunikat, że moje urządzenie nie jest kompatybilne z U3.

Ok. to już wiem jak mniej więcej zabezpieczyć kompa i pendrive przed zmianą pliku autorun. Ten programik iKill wyłącza autoodtwarzanie czy samemu to mam zrobić? Czyli jak już zablokuje zmianę pliku autorun.inf to pendrive będę mógł otwierać z dwukliku a nie przez eksploruj jak wcześniej?

Jedna kwestia została załatwiona, a jak z tym zabezpieczeniem pendrive jakbym go zgubił albo ktoś próbowałby podejrzeć co na nim mam? Oprócz TrueCryp na, którym trzeba się trochę na klikać aby ukryć zawartość pendrive jest jakiś program na Kingston DataTraveler 100, 8Gb? Nikt takiego pendrive nie zabezpieczał?


(Chillout) #10

Ustaw w iKill - ostatnia karta w ustawieniach - znaczki powinny być na zielono. Tak jak tutaj: http://arpantech.aphelic.com/downloads/ ... /iKill.htm

Wyłącza to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autorun.inf

Wyłączenie autoodtwarzania na komputerze: http://www.idg.pl/porada/107576/Wylacze ... ional.html

Szyfrowanie pendrive: Toucan http://portableapps.com/apps/utilities/toucan


(fiku$) #11

Ciekawy ten Tuscan, tylko jak szyfruje pliki w folderze to tylko szyfruje pliki, a niepowołana osoba może zobaczyć jakiego typu i jakie nazwy plików mam zaszyfrowane. Poszukuję programu w stylu jak Kingston oferuje na niektórych pendrajwach, że wytycza się obszar jakiś i tworzy się obszar chroniony hasłem. Nikt nie próbował wyciągnąć tych programów zabezpieczających z pendrajwów kingstona?

Próbowałem zainstalować oprogramowanie kingston SecureTraveler, lecz wywala mi błąd. Może komuś udało się to oprogramowanie zainstalować na wymienionym przeze mnie penie?

-- Dodane 15.01.2010 (Pt) 11:19 --

Mam problem z tym programem iKill, zainstalowałem .NET Framework 2.0 nastepnie iKill i w programach mam tylko iKill Service(iKill Service Log, iKill Service readMe.doc, License.rtf) a jak wchodzę w Program Files oprócz tych trzech wcześniej nazw mam jeszcze iKillSrv i iKillSrv.InstallState.

Jak w ogóle uruchomić ten program?


(Kaze) #12

Do szyfrowania i ukrywania zabezpieczonej hasłem partycji na dowolnym pendrive polecam Rohos Mini Drive - coś w rodzaju TrueCrypt, ale dużo prostszy. Sam go używam i sprawuje się świetnie. Opis instalacji znajdziesz tu.

Wersja darmowa umożliwia tworzenie partycji tylko do 2GB.


(Chillout) #13

Ikonka na pulpicie , ewentualnie restart komputera i tutaj ikonka w trayu.


(fiku$) #14

Problem w tym, że nie mam ikonki na pulpicie ani na tym pasku koło zegarka, a w starcie mam tylko te trzy pliki co wcześniej wymieniłem.


(Chillout) #15

Zainstaluj .NET Framework 3.5

Przeinstaluj program:

Odinstaluj za pomocą Panelu Sterowania/ Dodaj/Usuń

Restart komputera,

Przeczyść komputer Ccleanerem.

Ponownie zainstaluj aplikację.


(fiku$) #16

Nic to nie dało, ikonki jak nie było na pulpicie i koło zegarka tak nie ma.

Na starcie też nic się nie zmieniło, te pliki co były to nadal są.

Jak wszedłem w program files to tam był taki plik exe o nazwie iKillSrv, kliknąłem i wyskoczył komunikat


(Chillout) #17

Inne programy do zabezpieczenia urządzeń przenośnych: http://www.searchengines.pl/Zabezpiecze ... 23572.html


(fiku$) #18

No tak, ale to jest uciekanie od problemu :wink: byłem już na tej stronie i wybrałem iKilla z resztą sam mi go poleciłeś :slight_smile:

Zatem trzeba rozwiązać problem z tym iKillem :wink:


(Puskas) #19

TrueCrypt'em

tutorial :

http://www.vista.pl/porady/513_jak_zabe ... crypt.html


(fiku$) #20

Co do oprogramowania to wybrałem Rohos Disk - szybki, prosty w obsłudze, bez konieczności montownia jakiś voluminów.

iKill też już mi chodzi, po prostu z innego źródła instalkę ściągnąłem. Mam zainstalowaną wersje 1.2.1 bo wyższa coś mi nie śmigała.

Na pendrive stworzyłem też plik ochronny za pomocą Flash Disinfector , lecz gdy z zawirusowanego kompa wkładam pendrive na kompa, gdzie mam zainstalowany iKill i Nortona to Norton włącza się i usuwa plik 9fo3ar0j.exe. Na tym zawirusowanym kompie mam avasta i nie potrafi sobie właśnie poradzić z tym 9fo3ar0j.exe, co chwila mi wyje ten avast o wirusie i nic z nim nie da się zrobić. Muszę avasta wyłączać, bo tak upierdliwie wyje.