Optical Mouse

Cześć :!:

Mam myszkę optyczną, radiową. Oczywiście muszę używać do niej baterii. Zauważyłem, że gdy baterie sie wyczerpią i gdy “włoże” je do tego czujnika odbierającego sygnał troszkę się naładują… Lecz nie używam baterii do ponownego naładowania tylko zwykłe Alkaline :-D.

Więc moje pytanka brzmią następująco.

:arrow: Czy ten czujnik rzeczywiście ładuje baterie :?:

:arrow: Jeśli tak, to czy można kupić baterie, które można w nim ładować :?: 8)

Baterie sie napewno nie ładuja po prostu wydobywaja jeszcze resztki energii chemicznej, a czy można ładować to zależy od stacji dokującej. Jeżeli twoja ma funkcję ładowania to nie polecałbym używania baterii.

PS. Ja wole optyczną z ogonkiem :smiley: :smiley: :smiley:

Kup akumulatory i po problemie :):):slight_smile: Baterie alkaliczne mimo obiegowej opini nie nadają sie do ładawania.

Mógłbyś troszkę jaśniej dla nie kumatych :oops:

Mój model to: RX-10 firmy A4tech oczywiście tej samej firmy mysz i klawiatura :smiley:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26015731

Na tej aukcji mozesz kupic akumulatorki ale poszukaj jeszcze bo to jest tylko przyklad. Akumulatory roznia sie od zwyklych baterii tym, ze mozna ja wielokrotnie ladowac w specjalnych ladowarkach do tej czynnosci przeznaczonych.

akumulatory wyglądają tak samo jak baterie tyle tylko że je mozna ładować no i są droższe od baterii :stuck_out_tongue:

Bądź w stacji dokującej myszy która jest wyposażona w ładowarkę. :smiley: :smiley: :smiley:

Czy w takowym modelu “czujnika” jest ładowarka :?:

powinno to pisać w instrukcji lub na pudełku, albo nawet na samej podstawce

A jakiej adnotacji mogę się spodziewać :?: Niestety instrukcji nie posiadam (albo gdzieś mi zginęła)… a na pudełku napisy angielskie :?

Proponuję ci abyś jednak zainwestował trochę i kupił sobie te akumulatorki, bo na zwykłych bateriach za dużo pieniędzy stracisz. Akumulatorki są drogie ale inwestycja szybko sie zwraca. A co do ładowarki to dobrze przejrzyj dokumentacje napewno ją masz bo z tego co piszesz masz nowiutki sprzęt. :smiley:

Mozesz poszukac na necie testu twojego sprzetu.Tam będzie pewnie pisało czy ma ładowarke !!

Trochę odgrzebuje stary temat, ale myślę, że nie będziecie mieli mi tego za złe, ponieważ pytanie dotyczy właśnie tej kwesti. Dlatego, że to jest mój temat to postanowiłem go kontynuować. Tak więc do rzeczy.

Zainwestowałem już w owe akumulatorki. “Jechałem” na nich do póki mi się wyczerpały. Teraz włożyłem je do ładowarki, którą jest “czujnii” odbierających sygnał tak myszki jak i klawiatury. Pytanie moje jest następjujące. Ile mniej więcej muszę czekać do pełnego naładowania akumulatorków :?:

To zależy od akumulatorków. Jaką mają pojemność. :smiley:

Chyba chodzi o to:

:arrow: 750 mAh

Nie jest co do tego pewien :?. A co ty na to Lazikar :?:

Kolego Saviola jak chcesz żebym ci podał dokładnie ile one będą się ładować to niestety nie jestem w stanie. :? Zostaw na noc, rano będą naładowane. :smiley:

Z tym to będzie troszkę ciężko, bo przecież ładuje je w stacji dokującej myszy - czy jak to tam :wink: - Wydaję mi się, że ją może tylko zasilać komputer. W taki wypadku i komputer musiałby zostać włączony na nocke :-D.

Zależy też od tego jakim prądem są one ładowane. Myślę że nocka wystarczy, ale sa to tylko moje przypuszczenia

Myślałem że masz osobną ładowarkę. W takim razie nie zostaje ci nic innego jak zaobserwować ile trwa ładowanie. A komputera nie zostawiaj włączonego bo drożej cię to wyjdzie jak byś miał kupić baterie. :smiley:

Na tej ładowarce mam napisane takie coś:

:arrow: Ratting: 5 V - 120 mA

To jest chyba natężenie prądu z jakim ładuje :?