Optiplex 3020, Small Form Factor, Intel Core i5-4590T - Czy aktualizacja BIOS'u jest konieczna, aby zamontować nowszy procek, niż starsze Pentium'y?

Czy jest w tym wypadku możliwe żeby ubił “Core i5-4590T” jak BIOS nie został wgrany? (Data Produkcji Komputera: Marzec 2014)

Bo jak wkładałem za Pierwszym razem to nie zauważyłem najpierw żeby w Slocie była Paproć z Pastą i najpierw się zaświecił a potem Chłodzenie dało na pełny obrót a potem jak usunąłem te Paprotki z Pasty to załącza się na chwile…

{Nie wiem czy konieczna byłaby Wymiana płyty Głównej lub Wyprostowaniem pinów - bo żadna z tych Pinów nie wyłamałem do tej pory - żeby nie było}

W tym wypadku: DDR3 1,5V jest wg. Strony Dell’a,jak i Intel’a - Wszystko się zgadza. (Jakbym kupił Starszego Pentium’a żeby wgrać BIOS to i tak Automatycznie się obniża więc byłbym pewien że Procesora nie ubił bo Przeczytałem że Trzeba go radykalnie zkatować a bywałoby nawet nie możliwe w Momencie zabezpieczenia przed Zwarciem…)

Gdybym miałbym dobrą myśl to wystarczy Kupić stary Procesor z pokroju Pentium’a i spróbować wgrać najnowszego BIOS’a, nie będę ryzykował Kupowaniem zwyczajnej wersji bez T (bynajmniej S może być) bo Szkoda mi pieniędzy z resztą…

Załączone zdjęcie jest następujące:

Napisz po ludzku, bo ciężko zrozumieć.
Wynika, że wsadziłeś procka upapranego pastą od spodu? To teoretycznie mogłoby uszkodzić.
Nieodpowiedni Bios nic nie uszkodzi, albo nie wstanie albo będzie działał niestabilnie i się wyłączy.

Tak.

Procek nie był upaprany pastą tylko że ten Slot był Delikatnie upaprany więc na pewno Procek był czysty.
Także więc jednak Zacznę kupić Starszego procka z pokroju Pentium bo Diagnostyka w Miastach i tak bywała czasem droższa niż Kupowanie oddzielnie Procka - bo RAM z pewnością Sprawny to więc tylko Kupowanie Procka zostało by wgrać BIOS.
To zobaczę potem czy po Aktualizacji wstaje…

sprawdź czy piny nie pogięte

o ile wstanie… cholera wie co to za pasta, czy jest przewodnikiem czy izolatorem elektrycznym.
Równie dobrze wydasz sporo pieniędzy na coś już popsutego…

Każdy z Nas wkładał za pierwszym razem… no dobra wróćmy do tematu.
Treść posta napisana chaotycznie bez składu. Generalnie idzie zrozumieć przekaz ale brak informacji- jaki jest BIOS, jaki masz procesor…

Było napisane jaki Mam Procesor w Tytule a Wersja BIOS’u to nie wiem bo Kupiłem jako “do Złożenia” więc Mogę i tak nie wiedzieć dopóki nie Kupię Zapasowego Procesora do Aktualizacji.

Może zacznij od podania rodzaju i składu pasty. Czy korzystałeś z takiej zawierającej związki metali? Jeżeli była w sockecie i uruchomiłeś PC mogłeś spowodować zwarcie i uszkodzenie procka/płyty…

W tym wypadku Jest to Fabryczna Pasta która pierwotnie przyszła więc poza Wyczyszczeniem z Paproci past na Wtyk: Nic nie robiłem. Także więc jeśli nie przepadam za Nowościami to wolę Kupić z Dwóch tanich sztuk Optiplex’ów do Składania żeby na Przyszłość upewnić się czy nie ma Różnych paproch a potem Wgrać Najnowszego BIOS’a z Pentium’a G3220 (Data: Wrzesień 2013) - Przynajmniej jak nie zadziała Jeden Egzemplarz to zwraca się po trochu.
Zdjęcie chłodzenia ze Zdjętej pasty:

To tłumaczenie z translatora?

a Skąd takie tłumaczenie? - Przecież nie raz spoza tego Forum widzę te takie Pytania które odpowiadałem że: Nie.

Bo nie jest to napisane tak jak powinno być, pewnie stad to podejrzenie

… Gdyby, murzyn z Afryki napisał łamanym angielskim Google Translator dałby radę (sporo się nauczył w ostatnich latach), ale tu fakt wygląda to na tłumaczenie jakiegoś egzotycznego suahili czy laotyńskiego.

Stawiam na “pisanie głosowe”. A potem od razu wysyłka bez korekty.

…wyczyszczeniem z paproci

no skoro już tam kwiaty rosły…

Podsumowanie:
Komputer w końcu Działa: przy Procesor’ze (G3220) już Zaktualizowałem z Wersji A02 (czyli z Pierwotnej Daty Produkcji) do A20 (czyli Obecnej)
Także więc tą kwestię trzeba Poszukać w Pamięci RAM’u (1,35V zamiast 1,5V) - Jeśli nie, to Trzeba kupić już najlepiej Wersję S

Aktualizacja z Dzisiejszego dnia:
Dzisiaj przetestowałem “Core i3-4330” i… działa. Także więc spróbuje wykombinować albo ze Zewnętrzną Kartą Graficzną (GT730/740 2GB) i ostatecznie pod i5-4590T albo jakby sposób nie zadzialał to Skończyłbym najchętniej w segmencie Core i3 jeśli Pobieranie Watów gra rolę przy Core i5 a natomiast przy Pentium’ie nie grywałoby roli - a tak poza tym: HD4400/4600 jest wydajniejsze w tym wypadku o sporo GFLOPS’ów bo Pentium’y/Celeron’y mają zaledwie "184GFLOPS"ów czyli takie sobie dla Rodziny (typu: G3220 + DDR3 1333) a Takie pod Core i3 mają o Kilkanaśćie GFLOPSów więcej.