Optirun, wine - problem ze ścieżką dostępu

Witam. Zainstalowałem sobie właśnie CoD4. Próbuję uruchomić go w konsoli poprzez optirun wpisując ścieżki do położenia pliku uruchamiającego grę ale za każdym razem dostaję komunikaty że wine nie może odnaleźć położenia pliku. Próbowałem “optirun wine plik.exe” , “optirun wine /home/user/.wine/ drive_c/Program Files/ścieżka do pliku” , “optirun wine C:\Program Files\ścieżka do pliku” i za każdym razem dostaję komunikat, że wine czegoś nie znalazł jakiejś ścieżki. Próbowałem też robić spacje jak wskazali tutaj http://www.debian.pl/threads/26524-Bumblebee-Nvidia-Optimus-nie-działa-z-Wine  ale też nic nie daje. Po prostu nie mogę rozgryźć jak wpisać dobre położenie żeby wine to przyjął… Pomoże mi ktoś ? Naprawdę już jestem na krawędzi zapaści emocjonalnej :D 

Czegoś?

Jakiejś?

Wróżek tu nie ma!

Wklej całe polecenie wraz z jego wynikiem w odpowiednich tagach (code).

Ps.:Wstawianie w cudzysłowach może wprowadzać w błąd, bo nie wiadomo czy są one częścią polecenia czy też je ograniczają.

optirun wine iw3sp.exe - wine: cannot find L"C:\\windows\\system32\\iw3sp.exe"
optirun wine C:\ Program Files \ Activision \ Call of Duty 4 - Modern Warfare \ iw3sp.exe - wine: cannot find 'C: Program'
optirun wine /home/user/.wine/drive_c/Program Files/Activision/Call of Duty 4 - Modern Warfare/iw3sp.exe- wine: cannot find '/home/dawid/.wine/drive_c/Program'
optirun wine /home/user/.wine \itd \itd \itd \iw3sp,exe - wine: Niepoprawny uchwyt.

 

To wszystkie kombinacje jakie próbowałem i daje takie komunikaty. Nie wiem jak to ugryźć…

optirun wine "/home/user/.wine/drive_c/Program Files/Activision/Call of Duty 4 - Modern Warfare/iw3sp.exe"

 

dragonn  podał ci rozwiązanie ale tak na przyszłość jakbyś nie chciał korzystać z cudzysłowów, to daję przykład:

wine ~/.wine/drive_c/Program

Wpisana w poleceniu  ~  (tylda) zastępuje ci: /home/user

Natomiast jeśli po wpisaniu powyższego polecenia wciśniesz klawisz: Tab  to konsola sama uzupełni ci do:

wine ~/.wine/drive_c/Program\ Files/

Tzn. odwrotny ukośnik przed spacją.

Dzięki wszystkim, nareszcie działa :slight_smile: