Optymalizacja Bootvisem?

każdy do optymalizacji startu systemu poleca program Bootvis ale co on tak naprawde robi w systemie ze niby przyśpiesza start?bo ja mam takie problem ze jak włączam kompa i jest juz ekran zapraszamy to po nim strasznie mi komp muli, dysk “śrutuje” nie ma paska zadań ale troche dysk pochałasuje i wszystko chodzi a kiedyś tak nie miałem…:frowning: wie ktoś czym to jest spowodowane?

Nie napisałeś jaki system, jak XP zobacz i zastosuj - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Sprawdza jakie usługi są uruchamiane przy starcie systemu i przenosi je na najszybszy sektor dysku twardego. Tylko żeby to robił trzeba go odpowiednio skonfigurować, Gutek2222 podła Tobie link do konfiguracji.

Witam!

Coś chyba pokręciłeś Tajemniczy…

BootVis optymalizuje uruchamianie sterowników.

No to jak z tym w końcu jest?

1. Wybierz z menu Trace polecenie Next Boot + Driver Delays i OK. Komputer zostanie zrestartowany.

Po załadowaniu się systemu Windows ponownie zostanie uruchomiony program BootVis. Wyświetli on wykresy z informacjami o procesie ładowania systemu.

Sprawdza jakie usługi są uruchamiane

2. Po tej czynności optymalizujemy start i teraz z menu Trace wybierz polecenie Optimize System i czekamy na ponowne uruchomienie. Program zoptymalizuje teraz rozłożenie plików na dysku, przenosząc je w obszary szybciej odczytywane.

Tego nie trzeba chyba tłumaczyć

Ja tak to rozumiem, mogę się mylić ale optymalizacja uruchamianych usług przy starcie systemu to klucz do jego przyspieszenia. Wiadomo przecież ze czym ich więcej tym system startuje wolniej.

Kynek, a jak u Ciebie z czyszczeniem rejestru, to ma też wpływ na ładowanie się programów. W 2 numerze PC Formatu z tego roku jest program NTREGOPT jak piszą jest to narzędzie do optymalizacji plików rejestru systemowego w systemach Windows. Używałem przedtem tak jak chyba większość Bootvisa ale teraz używam tego Ntregopt i moim zdaniem jest on lepszy.