Optymalizacja i przyśpieszenie ładowania systemu Windows

Od wczoraj próbuję przyspieszyć ładowanie systemu za pomocą Soluto - http://poradyisztuczki.blogspot.com/201 … zenie.html wszystko “idzie jak w podręczniku” - analiza,restart systemu,jednak po połączeniu z bazą PC Genome i dłuższym “namyśle” zamiast wykazu poszczególnych aplikacji posegregowanych w grupach i opisanych czasem wyświetla error.Rozumiem,że jest to wersja beta,ale z komentarzy na podanej stronie nie wynika,aby ktoś miał z tym jakieś problemy.Może ktoś z Was korzysta bądź korzystał z owego programu - proszę o uwagi i sugestie. :slight_smile:

Proponuje to zrobić bez jakichkolwiek programów. Otworzyć Msconfig, zakładka uruchamianie- wyłączyć start zbędnych programów z systemem. Przejrzeć i skorygować usługi systemowe- jest ich wiele i niektóre są zbyteczne. W uruchamianiu i odzyskiwaniu można skrócić bądź wyłączyć czas wyświetlania systemów operacyjnych. Nie napisałeś jaki masz system, czy to komputer stacjonarny czy laptop. Jaki jest czas rozruchu twojego systemu ?

Używałem tego softu kiedyś na XP i nie miałem z nim problemów. Myślę, że ten “czasowy” błąd to przeciążenie serwera PC Genome, o czym piszą autorzy na swoim forum. Tam też przeczytasz, że jest jeszcze wiele innych problemów z tym programem (bądź co bądź nadal w wersji beta), jednak najczęściej w Windows 7.