Optymalizacja komputera, czy warto?

Witam, znalazłem mojego starego PC. Chciałbym go trochę zoptymalizować tylko nwm jak. Prosiłbym o pomoc.
System - Windows XP SP3
Pamięć RAM - 512MB RAM
Procesor - AMD Sempron 2600+
Więcej specyfikacji podam jutro. Jeśli można coś z tym zrobić, to proszę o pomoc.

kupujesz ramu ile wlezie na płytę najmocniejsze obsługiwane cpu i…
tak masz kupe złomu jak chcesz mieć taniego kompa do netu to kup della z 2gb ramu i jakier core E6xxxx/E8xxx za 250zł

Specyfikacja zatrzymana w czasie o jakieś 10-12 lat. Korzystniej zmienić przynajmniej platformę na nową niż inwestować w zabytkowe socket A i ddr1.

1 polubienie

Rozważałem opcję wymienienia tych wszystkich części na nowe. Pomoglibyście mi w wymienieniu specyfikacji komputera? W sensie chciałem zakupić nowe części, tylko nie znam się zbytnio na PC. Chciałem abyście zaproponowali mi części jakie mogę kupić. W skład wchodzą nowe części do 1000zł. Czy obecne części się do czegoś nadadzą?

Za tysiąca kupisz nowy komputer ale bez systemu http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=299082 Bez napędu mieścisz się w 1000. Z poprzedniego nie wykorzystasz zbyt wiele, to inna epoka (dyski ATA, ddr1, stare zasilacze ze słabą linią 12v).

Do muzeum z tym komputerem, szkoda wydawania pieniędzy.


zestaw bez gpu bo sie nie opłaca kupować na teraz i budżet nie pozwala