Optymalizacja Lenovo IdeaPad Y550

Witam!

chciałem zoptymalizować laptop gdyż ma tylko 2 gb ram’u

nie wiem ile można maksymalnie dodać ramu nie wiem też aki ram można dodać 

na stronie producenta czyli lenovo.com  wpisuje lenovo ideapad y550 też ideapad y550 i nic na temat laptopa sie nie wyświetla

poza ram’u co można zrobić aby laptop szybciej działał? narazię ma on zainstalowany windows 7 ultimate 64 bit

na pulpicie i w internecie (youtube i gry internetowe) działa dobrze nie zacina się

włącza się jakieś 15 sekund ( nowy windows 7)

w biosie ma przestowinoe w kontorlerze sata na ahci

zainstalowałem też program datum memory boost 

sprawia on że w grach typu world of tanks są małe ściny jedynie ale to czasami 

gdy datum memyory boost oczyści trochę pamięć ram world of tanks się przytnie

ale to tak leciutko na 0,1 sekund z stoperem w ręku 

laptop nie jest taki nowy ma chyba z 2 lata nie pamiętam 

ni w nim nie jest uszkodzone patrzyłem na hd tune 

i inne programy 

wcześniej miał zainstalowany windows xp sp3 i się tak zacinał

jak chciało się przekopiować pliki to komputer się zacinał i było trzeba czekać aż się przekopiuje

, program ramdisk by pomógł żeby komputer lepiej działał? 

Poprosił bym szybkie i przydatne odpowiedzi :slight_smile:

 

 

 

 

A więc co ty chcesz optymalizować? Uruchamianie 15 sekund to dla ciebie zły wynik?

Dobry wynik wyśmienity chodzi mi o gry bo 2 gb to Jest nic nie wiem ile max moge pamięci ram włożyć i jaki typ

I może coś moge zmienić aby gry lepiej chodziły

I tu jest odpowiedź! Przy 2 GB RAM i 64-bitowym systemie żadna optymalizacja Ci nie pomoże. Fabrycznie powinno być 4 GB: http://www.notebookreview.com/notebookreview/lenovo-ideapad-y550-review/

Właśnie chyba jedna kość sie popsuła

Pytam sie jakie mam kupić kości ram?

DDR3-1066, 2x 2 GB, maks. 4 GB

Takie jak do komputera? Może ktoś podać link do dobrych kości pasujących do komputera?

Cześć,

 

Nie. Pamięci do laptopów a te przeznaczone do komputerów stacjonarnych to dwie zupełnie inne rzeczy.

Mógłby mi ktoś podesłać linka do dobrych pamięci ram do tego laptopa?

Takie dobre? http://allegro.pl/nowa-pamiec-qimonda-do-laptopa-4gb-2x2gb-i4261084272.html?source=mlt

A sprawdziłeś pamięć memtestem86, czy faktycznie jest uszkodzona?

 

np:

 

http://www.agito.pl/pamiec-goodram-so-dimm-ddr3-2048mb-pc3-10600-cl9-0-2852-346072.html?attr=366-433380,1-218114

 

lub producenta którego ram masz zamontowany.

na pewno jest uszkodzona bo laptop sie nie chciał uruchomić, trzeba było wyjąć

Witam! dostałem złe wiadomości dotyczące pamięci ram w tym laptopie, nie było trzeba wyjąć pamięci ram aby komputer zadziałał(ta informacja miała dojść do innego laptopa(nie ważne)), otworzyłem ten laptop, aby go przeczyścić z kurzu, bardzo się zdziwiłem, gdyż osoba która jest “fachowcem” źle podpięła pamięć ram, albo sama sie odpięła pamięć ram, ta pamięć była lekko wyjęta przez co nie dotykała złącza, i nie była czytana, więc wyjąłem pamięć i włożyłem jeszcze raz, laptop sie włączył, jednak nie było to 4gb pamięci ram, tylko 3gb, uruchomię jeszcze memtest’a i zobaczę czy nie ma jakiś błędów, wątpię bo laptop dobrze działa.

Nie sądzę aby były moduły pamięci RAM o wielkości 3GB. Po czym wnioskujesz?

W sensie skąd wiem? Odplaiłem cpu-z pamięci podobne ale inny model, jedna ma tylko 1 gb co łącznie daje 3 gb, coś mnie sie wydaje, że kiedy sprzedawali te laptopy był tylko systemy 32 bit a producent napisał, że ma 4 gb ale czyta tylko 3 gb, chyba wiesz o co chodzi

No to PPM na “Komputer” > Właściwości i sprawdź jaki masz w końcu system na tym laptopie. Wszystko tam jest napisane. Ile pamięci RAM “widzi” system także.

3 Giga Bytes (3072 Mega Bytes)

A system ile bitowy? Też tam jest napisane.

64 bit

 

ale i tak zmieniłbym tą 1 gigową pamięć na http://www.agito.pl/pamiec-goodram-so-dimm-ddr3-2048mb-pc3-10600-cl9-0-2852-346072.html?attr=366-433380,1-218114

No i dobrze, byle pozostałe parametry tej nowej pamięci były takie same jak tej 2-gigabajtowej, która już jest zamontowana w laptopie.