Optymalizacja notebook'a

Witam, posiadam małego notebook’a i coś ostatnio zaczął zamulać. Można go jakoś zoptymalizować?
Specyfikacja:
2 GB RAM
Windows 10 Home - był zainstalowany przy zakupie
Intel Atom CPU Z3735F @ 1.33 GHz
Intel HD Graphics (nie pisze jaka karta w sensie dokładniej)

Można go zoptymalizować?

@Edit

Zauważyłem że w Menedżerze zadań posiadam cały czas 100% wykorzystanie procesora. Moim zdaniem tak nie powinno być. Pomożecie?

Problem wysokiego użycia procesora trzeba rozwiązać, aby komputer odzyskał pierwotną sprawność. Na pewno sprawdź, który proces zabiera najwięcej czasu procesora. Ustalisz to w menadżerze zadań. Sprawdź też czy nie pobierają się aktualnie aktualizacje systemowe. Dla tak słabego komputera instalowanie hotfix`ów to poważne zadanie. Skanowałeś system pod kątem wirusów czy malware?

…dołóż pamięci RAM

Dokładać RAM’u nie będę bo to notebook do przeglądania internetu, prezentacji itp. Ostatnio skanowałem system przez Windows Defender itp. i wykryło mi trojana (dawałem nawet temat w dziale bezpieczeństwa o tym).

Moim zdaniem nałapałeś wirusów. lub co często zauważyłem masz więcej niż jeden antywirus.

  1. powyłączaj/odinstaluj niepotrzebne antywirusy
  2. Przeskanuj online NOD32.
    2.1 Zainstaluj i przeskanuj Malwerebytes(program ma swoich przeciwników, podobno mogą wystąpić problemy z odinstalowaniem)
  3. Zoptymalizuj Autostart i wyczyść śmieci np. CCleaner’em
  4. Zainstaluj dobry antywirus.

pobierz programy typ[u ccleaner adwcleaner i poczyść i dołuż ram jak da rade tak do 4 gb jaki system 64 bit?

Początkowo wersja 3 się nie chciała odinstalowywać, obecnie jest już ok i i nie trzeba sięgać po dodatkowy deinstalator (https://forums.malwarebytes.com/topic/122284-mbam-clean-removal-process/).

Windows Defender wystarcza jako antywirus. Skanowałem wczoraj programem Malwarbytes AntiMalware czy jakoś tak i nie wykrył wirusów.

System 32 bitowy.