Optymalizacja ram

Witam

Mam windows 7 ultimate i tylko 1GB ramu no i mam taki problem że przy grach one mi się ścinają :confused:

I tu moje pytanie czy warto zainstalować program do optymalizacji ramu??? słyszałem że Fresh RAM jest dobry

I czy tego typu programy nie powodują błędów i uszkodzenia sprzętu

Nie warto. Warto dokupić dodatkową pamięć. Win 7 + 1 GB RAM dla gier to najczęściej za mało.

tylko że ja mam pamięć ddr i nie wiem czy warto w nią inwestować

Różne opinie czytałem na temat optymalizatorów RAM, większość była niepochlebna, ludzie pisali że skutek używania takiego programu był zgoła odwrotny od zamierzonego.

Sam decyduj: skutek mizerny/żaden/szkodliwy w przypadku użycia programu lub zauważalna poprawa (dołożenie pamięci RAM)

Ja nie polecam programów do optymalizacji “w locie” ramu.

Spróbuj powyłączać co jest zbędne w systemu (zbędne funkcje windows, zbędne procesy itp…)

Windows 7 ma automatyczny mechanizm do optymalizacji, czyszczenia ram-u. Alternatywne programy nie są potrzebne. Najlepszą najbardziej wydajną metodą będzie dokupienie jeszcze jednej kości, chyba, że masz dual to musisz dwie takie same;)

Jak każdy system… nic odkrywczego - kończy się pamięć, to jest zrzucana zawartość do swapa. Na tej samej zasadzie działają aplikacje firm trzecich. Najlepszym rozwiązaniem (poza dokupieniem RAMu) jest optymalizacja systemu pod kątem uruchamianych z nim usług/aplikacji.

Nie chodziło mi o to, że zrzuca do swapa, po prostu lepiej zarządza pamięcią. Nie zostawia śmieci po skończonej pracy programy X tak jak robi to np. Win XP.

Tak?! A co robi?! :slight_smile:

Przeczytaj punkt 3 i pozbądź się złudzeń, że takie cudowne programy coś dają:

http://www.pcworld.pl/artykuly/57126_0/ … zacji.html

Win 7, 1 GB Ramu i gry to chyba jakaś pomyłka, chyba że chcesz grać w Sapera, albo Mario. Pozbądź sie złudzeń, sam OS na “dzień dobry” ci tyle zeżre, a żadne programy do optymalizacji nic tu nie zdziałają.

Regularnie oczyszcza pamięć RAM po całodniowej pracy na XP dziesiątkach uruchamianych i zapisywanych programów pewne biblioteki pozostają w pamięci RAM. Dlatego nawet gdy pozamyka się wszystkie programy to będzie zajętość RAM-u np 600MB a po uruchomieniu systemu 300 MB. A w Vista/7 nie przechowuje dłuższego czasu plików i je usuwa.

kolego wyżej widzę podejście niczym spamowe :smiley: dokup 2GB RAM-u i śmigaj. ram przecież nie jest aż taki drogi.

Oty Kosz