Optymalizacja strony głównej - Yoast Seo

Jeszcze wracając…

Opis np. w katalogach mam zmieniać, całkowicie inny do każdego katalogu, czy częściowo ? Słowa kluczowe i tytuł strony w katalogu zostaje ten sam ?

Czyli na Alledrogo duplikują poprostu opisy aby się wyrobić z 100 linków ? - te boty od Googla są coraz mądrzejsze…, mogą to wyłapać …

Tutaj widzę jak z gotowaniem. Jeżeli chcesz dobrze “zjeśc” ugotuj samemu :slight_smile:

Z mojej branży, czyli grupy tematyczne, fora i ogólnie inne strony, żeby robić na nich odnośniki, url do mojej strony ? - to da się zrobić. A czy podmioty konkurencyjne typu facebook, czy youtube też jest liczone przez Googla ?

Kupiłem już video-kurs i eBooka na 250 stron. Ale na tym forum też się sporo dowiedziałem i żeby nie było, że piszecie na marne, a ja tylko czytam, a to później zginie w odmętach internetu. Robię notatki z waszych słów pisanych :smiley:

Z tego co pamiętam MS Word miał opcję zapisania w HTML…, ale takie kwiatki to rok 2000 max. Teraz to nie przejdzie. Chociaż podejście jest ECO

Czyli mam po prostu zapełniać czas do nowego produktu i stwarzać pozory, że coś się dzieje. W sumie ta mechanika świetnie działa na YT. Twórcy dodają nowy filmik, ale często z niego nic nie wynika, a jeżeli chcesz wiedzieć więcej to szkolenie, lub produkt. Już rozumiem, dzięki :slight_smile:

Dzięki, kompletnie zapomniałem o tej funkcji :). Minusem jest to, że podejrzałem swoją stronę i mam nawalone masę kodu (co zapewne wpływa na ładowanie) i nie mam w ogóle keywordsów pomimo, że strona główna jest ziotymalizowana w Yoast…

Wtyczka nie działa tak jak powinna, czy należy to zrobić ręcznie ?

Mało tego mają niebezpieczny rating na WOT. Jak wszedłem od razu informacja o niebezpieczeństwie :slight_smile:

Permanentny ban od Googla na domenę czy IP ?

Właśnie na wikipedii chciałem dać odnośniki do strony produktu, jako pomoc w niepełnosprawności, ale moderator usuwał za każdym razem :(.

Prawdopodobnie będziesz się trochę powtarzał, przyjmij, że piszesz dziennie 1 i przerabiasz na dwa kolejne (usuń jedno zdanie, drugie dopisz, zamień niektóre słowa, przymiotniki). Jeżeli byłes na studiach, to wiesz jak piszą profesorowie swoje artykuły. :wink:

Wazne: nie nastawiaj się na minimum, kiedyś było chyba 500 znaków, ale później lepiej koło 1000.

Tytuł i słowa kluczowe tez bym zmieniał czasami np. J. Kowalski, Alergolog, Gdańsk - Gabinet Alergologiczny w Gdańsku, dr Kowalski - Lekarz Alergolog w Gdańsku, Janusz Kowalski.

Nie tyle “robić odnosniki”, a uczestniczyć. Rejestracja->1 Post “Hej mam fajna stronę www”-> ban. :slight_smile: Na takim Spamie nie zajedziesz bardzo daleko, czasem możesz sie pochwalić stroną, czasem w profilu ustawisz, czasem w sygnaturce. (nie wszystko i niezawsze szybko Google odczyta).

Tak, FB i YT, oraz całe social media, jakieś wpływ mają.

Nie IP raczej nie zablokują. Jak będziesz działał brzdko to dostaniesz fewnie filt na te frazy, czyli polecisz w dół. Dlatego mówię działaj lepiej samemu i ostrożnie. Zdejmowanie tego póxniej to już gorsza zabawa od całego pozycjonowania, tak czytałem, bo znajomym nie udało mi się filtra zrobic. :wink:

No, to i tak było była wersja Advanced, jeden przypadek chciał pisać stronę w notatniku, bo tak w szkole uczyli xx lat temu. :wink:

Miałem przypadek, że jedną z domen na słowo kluczowe wywalili całkowicie z wyników na około pół roku… ale potem wróciła na zdobytą pozycję, więc nie było tak źle :slight_smile:

Ja dalej piszę kontent w notatniku, potem przeklejam do CMSa :slight_smile:

Nowsze opracowania do SEO podają, że Gugiel już na meta keywords nie zwraca uwagi. Czy to prawda - ciężko powiedzieć. Raczej nie zaszkodzą.

… plus są jeszcze inne niszowe wyszukiwarki np. Bing, Duck etc.

Właśnie gdzie można poczytać o nowej polityce Google odnośnie pozycjonowania stron ?

  1. Jeśli nie meta-keywords to bot sam będzie indeksował stronę pod wybrane przez siebie słowa kluczowe ?

  2. Czy nazwa pozycjonowanie jest oficjalną, również znaną Google, czy to bardziej robocze określenie jak np. PSX zamiast PS 1 ?

  3. Zauważyłem, że teraz przodują reklamy Google Ads. Wpisując daną frazę na topie wyświetlają się strony nie do końca związane z tematyką (pewnie dlatego, że są płatne). To duża przewaga adsów nad seo. Pytanie, czy średnio użytkownicy nadal są sceptycznie nastawieni do reklamowanych stron ?

  4. Reasumując działanie:

  • Katalogowanie
  • Presel Pages (pisząc samemu)
  • media społecznościowe fb,yt, insta, tweeter, może troche pinterist i linkedin.
  • fora grupy dyskusyjne

Co jeszcze ?

Myślałem o płatnych blogach. Na zasadzie, że ktoś publikuje na swojej stronie mój blog, gdzie są odnośniki. Czy to równie dobre rozwiązanie ?

Będzie czytał treść i coeniał co masz w niej.

Reklamy ads mają gwarantowane pozycje na poczatku. :wink: To już zalezy od grupy docelowej, niektórzy nawet nie widzą “reklama” dopisanego.

Influencer marketing. :wink: Czy osoby znane, ze sa znane z podobnej branzy moga poza linkiem Ci też ruch przekierować pisząc (za wynagrodzeniem) o Tobie.

Kiedyś były portale dziennikarstwa obywatelskiego, gdzie mogłes swoje opublikowac teksty. Często pozwalali na linki w stopce lub przy notce biograficznej autora.

Jeżeli, coś mi świata, forme prawną macie jako “fundacja”, to od katalogowania będa nieco lepsze tzw. NAPy, książki adresowe.

Oficjalne konta na Linkedinie, FB itp nie zaszkodzą. Choćby po to by raz w miesiącu zrobić share posta z bloga i napisac czasami coś ciekawego.

Są jeszcze komentarze na blogach podobnych tematycznie, np. masz stronę o niepełnosprawnych, wchodzisz więc na blog zwiazku inwalidów i, jeżeli jest artykuł powiązany tematycznie z Twoimi działaniami, komentujesz. NIektóre blogi pozwalają na załaczenie www strony.

Jedna uwaga nie układaj sobie tych działań matematycznie, czyli że katalogi najważniejsze i zrobisz najwięcej. Mieszaj po równo

No i najważniejsze, teraz pisząc zauważyłem, że podobno od marca br Google nie traktuje już nofollow jako świetości, a raczej jako sugestie. Nie nastawiaj się więc i nie płacz, ze będziesz miał te linki. :wink:

Witam ponownie,

Praca wre. Kurs SEO również. Jednak mam pytanie odnośnie Yoast SEO.

Co lepiej wykonać:

  1. Wiele pojedyńczych głównych fraz kluczowych, czy jedną główną frazę z wieloma synonimami ?

Masz na myśli te katalogi firm w sieci. Gdzie mógł bym dodać follow linka ?

Niezupełnie, NAPY są taka jakby podgrupa katalogów, one koncentrują się danych kontaktowych dla biznesu. Dla przykładu: Panorama Firm, targetto, a nawet wizytówka Google na mapie tez jest takim “napem”. Do tych kilku najbardziej znanych dodaj sie, niezależnie, czy follow, czy noffollow będą miały. Podobno od marca Google nofollow traktuje jako sugestie tylko, może wiec jakaś odrobinka Ci wpadnie.

Dodatkowo jakieś spisy fundacji, NGO, czy jaki Wasz status prawny. Czasami na stronach gminy np. takie mają listy.

To już chyba zależy od rezultatów i frazy. :wink:
Ja bym wybrał na początek ze 3 i tego się trzymał dla strony głównej, synonimy nigdy nie zaszkodzą. Np. frazy: psycholog w Krakowie, rozwój osobisty, porady psychologa, a jako synonimy krakowski gabinet psychologiczny, pomoc psychologiczna, rozwój kompetencji miękkich.

Nie pisz pod frazy, Google nie kupi Ci nic. Wrzuć powiedzmy główna frazę w nagłówek (najlepiej h1 lub h2), a pomocnicze (jak masz dużo nagłówków) w h3 czy h4. Synonimy do towarzystwa raz lub dwa, te te główne powiedzmy ze 3, zależy od długości, a pomocnicze o raz mniej. :wink:

Wizytówkę Google posiadam. Podaj proszę strony innych tego typu rozwiązań. I czy nap to oficjalna nazwa ? chciał bym sobie to wyguglować. A tam muszę wpisać konkretną komendę.

Kumam. Próbowałem również doczepić się do wikipedii, jednak za bardzo się rozpisałem i uznali to za reklamę, ale wiem o co chodzi.

Ja patrzę na to tak. Ktoś szuka informacji, ma jakiś problem, znajduje je u mnie + dodatkowo możliwość zdobycia wiedzy, która mu w tym pomoże. Za Googlem stoi armia użytkowników. Jedni szukają tylko informacji na dany temat, inni coś z tym zrobią.

Tak, to się nazywa NAP, czasem katalogi firm/organizacji. Od zwykłego katalogu odróżnisz na oko po oprawie wizualnej.
Kilka przykładów z głowy

Czasami sa też fajne zagraniczne np. “publiczne mapy/nawigacje/bazy firmowe” np. https://www.openstreetmap.org czy https://www.europages.com/ . Pewnie połowa jest nofollow przynajmniej, ale i tak bym zaczynał od nich. (Do linków EN możesz zrobić podstronę w języku angielskim, bo całej strony raczej nie będziesz tłumaczył).

No to super. :slight_smile:

Pamiętaj tylko, że ważna jest różnorodność. Na 100 katalogów nie zajedziesz daleko.
Zrób fanpage na Facebooku, zrób profil firmy/fundacji na Linkedinie.

Załóż profil na www.disqus.com i zobacz, może ktoś pisze. Podobnie na (wpisz w google przed Twoimi tematami) inurl:blogspot TEMAt. Jeżeli masz cos do dodania, to dopisz (ale merytorycznego, a nie “zapraszam na moją stronę xyz!”), inaczej uznają właściciele komentarz za śmieciowy i nie zaakceptują. Podobnie z forami.

Ogólnie pisz tak, że jak ktoś zobaczy Twój komentarz, to będzie chciał się dowiedzieć więcej, będzie zainteresowany. :wink:

PS. i nie bój śię linków do podstron. Masz artykuł o leczeniu wypadania włosów? To z tematu o łysieniu zalinkuj do niego, nie do strony głównej zakładu fryzjerskiego. Różnorodność, przypominam. :wink:

1 polubienie