Optymalizacja systemu - czy odpowiednio dobrałem programy

Pomóżcie jaki zestaw programów do optymalizacji. Obecnie używam Ccleanera, Odkurzacza, Smart Defraga do defragmentacji. Czy to wystarczy i czy te programy są dobre jak mają jakieś lepsze zamienniki to napiszcie myślałem nad Advanced System Care Free nie wiem czy to dobry pomysł doradźcie jak możecie.

Do defragmentacji i optymalizacji dysków polecam Auslogics Disk Defrag. Oprócz tego CCleaner i według mnie wystarczy.

 

Oprócz tego możesz sobie zainstalować Revo Uninstaller i usuwać aplikacje za jego pomocą, aby odinstalowywane nie zostawiały zbyt wielu pozostałości po sobie.

W tym zestawie, dobry byłby JetClean. Podczas instalowania pamiętaj w oknie kreatora kliknąć w przycisk DECLINE. To na ustawieniach producenta, bardzo bezpieczny program, lepszy od ccleanera. Nawet czyści RAM z obszarów zajętych przez rożne aplikacje, nie naruszając tego, co sam system sobie przydziela. Co do system care i innych kombajnów do optymalizacji, jak glary utilities i inne, to poczytaj, że często powodują szkody w systemach i rejestrach. Czasami jednych aplikacji nie widzą, a potrafią uszkadzać sterowniki. Odkurzacz, to tylko po aktualizacjach. Ccleaner ma opcje nie do przecenienia, a w JetClean znajdziesz nawet opcje utworzenia punktu odbudowy systemu. Wise ma tylko dobry wise program uninstaller, mały, porównywalny z revo-u, ma opcję brutalnego odinstalowania zablokowanych aplikacji, jeszcze sprząta pozostałości.