Optymalizacja systemu. Uruchamianie

(Shaken) #1

Witam.

Po zakupie laptopa na mojej liście uruchomienia jest spora lista.

Z tego co zauważyłem jest tutaj dużo niepotrzebnych rzeczy, które

tylko spowalniają rozruch systemu.

lista.png

Ekspertem w dziedzinie informatyki nie jestem,

dlatego prosiłbym o pomoc. Co mogę bez problemu usunąć z tej listy?

Tak, aby rozruch systemu odbył się poprawnie.

Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam

(Semtex) #2

W mojej opinii możesz wywalić wszystko oprócz : Defendera,Synaptics i jeżeli używasz Sidebar.Nie jestem pewien czy IDT PC audio to twój sterownik dźwięku,jeżeli tak to zostaw.

Edit

Wygląda na to że to jednak sterownik audio,czyli zostaje.

(elvis034) #3

Praktycznie prawie wszysko mozesz powylaczac, no moze poza tym IDT, bo np bez sterow Synaptic touchpad bedzie dzialal na systemowych (tak bylo w moim lapku)

Radzilbym tez odinstalowac wszystkie te malo komu potrzebne "smieci" dodane do systemu przez producenta laptopa (u Ciebie to chyba HP:) )

Odzyskasz kilka gigabajtow miejsca a system napewno lekko przyspieszy..

(Shaken) #4

A co sie stanie jeżeli usunę coś co jest potrzebne do startu systemu?

(Semtex) #5

Z tej listy nic takiego nie usuniesz.Zostaw sterownik touchpad.

(Shaken) #6

A co jeszcze polecacie zrobić w systemie Vista aby komputer działał szybciej i sprawniej?

(przemekKK) #7

W moim przypadku proces dwm.exe (odpowiedzialny za interfejs Aero) obciąża CPU i zabiera średnio 30-40 MB RAM.

Planuje migracje na Windows 7 - a tam nie mam takiego problemu. :slight_smile:

(Semtex) #8

Optymalizacja usług,Ccleaner,Ncleaner,programy do czyszczenia systemu i rejestru,ten drugi jest lepszy ale po angielsku,ma możliwość Tweak'owania systemu.Ccleaner jest po polsku.Defragmentacja przy użyciu innego programu niż systemowy defragmentator (jest do niczego).Odinstalowywanie programów przy użyciu Revo Uninstaller w trybie zaawansowanym,mniej śmieci w systemie i rejestrze.