Optymalizacja systemu. Uruchamianie

Witam.

Po zakupie laptopa na mojej liście uruchomienia jest spora lista.

Z tego co zauważyłem jest tutaj dużo niepotrzebnych rzeczy, które

tylko spowalniają rozruch systemu.

lista.png

Ekspertem w dziedzinie informatyki nie jestem,

dlatego prosiłbym o pomoc. Co mogę bez problemu usunąć z tej listy?

Tak, aby rozruch systemu odbył się poprawnie.

Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam

W mojej opinii możesz wywalić wszystko oprócz : Defendera,Synaptics i jeżeli używasz Sidebar.Nie jestem pewien czy IDT PC audio to twój sterownik dźwięku,jeżeli tak to zostaw.

Edit

Wygląda na to że to jednak sterownik audio,czyli zostaje.

Praktycznie prawie wszysko mozesz powylaczac, no moze poza tym IDT, bo np bez sterow Synaptic touchpad bedzie dzialal na systemowych (tak bylo w moim lapku)

Radzilbym tez odinstalowac wszystkie te malo komu potrzebne “smieci” dodane do systemu przez producenta laptopa (u Ciebie to chyba HP:) )

Odzyskasz kilka gigabajtow miejsca a system napewno lekko przyspieszy…

A co sie stanie jeżeli usunę coś co jest potrzebne do startu systemu?

Z tej listy nic takiego nie usuniesz.Zostaw sterownik touchpad.

A co jeszcze polecacie zrobić w systemie Vista aby komputer działał szybciej i sprawniej?

W moim przypadku proces dwm.exe (odpowiedzialny za interfejs Aero) obciąża CPU i zabiera średnio 30-40 MB RAM.

Planuje migracje na Windows 7 - a tam nie mam takiego problemu. :slight_smile:

Optymalizacja usług,Ccleaner,Ncleaner,programy do czyszczenia systemu i rejestru,ten drugi jest lepszy ale po angielsku,ma możliwość Tweak’owania systemu.Ccleaner jest po polsku.Defragmentacja przy użyciu innego programu niż systemowy defragmentator (jest do niczego).Odinstalowywanie programów przy użyciu Revo Uninstaller w trybie zaawansowanym,mniej śmieci w systemie i rejestrze.