Optymalizacja Systemu W-XP

Witam. Problem jest w tym że… Mój system Xp po postawieniu (czyt. zainstalowaniu) smigał na kompie jak motorek… po kilku miesiącach… 3-4. Wyraźnie ale to bardzo wyraźnie się spowolnił. Zawieszają się na chwile nie które programy… takie jak GG,Opera, Na Winampa czekam wypijając kubek kawy. I wiele innych przykładów można mnożyć. Pytam się bo wiem jak np jest u mojego kumpla co prawda mój komputer a jego bardzo się różnią ja nie mam aż tak wypasionego… no a u niego system działa tak samo od ponad roku. Moje specyfikacje to

Procesor: Intel Pentium 700-800 mHz

Ram: 256Mb

Dysk: 50GB

Karta Graficzna: nVida TNT-2

Chciałbym się zapytać… czy są jakieś sposoby,programy na optymalizacje systemu. Robiłem defragmentacje dysku… trwała ona około 14h. Na więcej mi cierpliwości nie starczyło… ale i te 14h nie zbyt pomogły. Prosze o pomoc. pozdrawiam.

ja dawniej jak miałem 256 ram to wystarczylo mi czyszczenie dysku i rejestru ccleanerem oraz cleanGP oraz co jakiś czas defragmentacja programem diskeeper i system miałem 3 lata bez formata i smigal. oraz tylko antywirus przy starcie systemu i ogólne czyszczenie dysku ze śmieci typu pliki w temp itp

Problem może leżeć w tym co włączasz. Nowe GG i Opera są bardzo pamięciożerne. Na słabego kompa polecam WTW i Google Chrome.

WinAmpa możnaby zastąpić foobarem - ale osobiście żadnego z nich nie lubię.

Jeśli chodzi o optymalizację samego systemu, to tak jak napisał dnsjakdnsajkda2138921637821 (czy jakoś tak). No i możesz jeszcze spróbować wyłączyć niektóre efekty wizualne:

Mój komputer(prawym)->właściwości->Zaawansowane->wydajność->efekty wizualne

Zajrzyj do działu Sprawdzone Porady, tam jest mój poradnik w 2 częściach.

J/w

  • mało :frowning:

Najpierw jeżeli masz możliwość dołożenia pamięci RAM to zacznij od tego, bowiem 256MB to dziś nawet dla Windows XP to niestety za mało. Optymalną wartością dla tego systemu byłoby 1GB, a zresztą im więcej tym lepiej. Jeżeli możesz dołożyć do swojego komputera minimum 1GB, albo nawet 2GB to zacznij od tego, a poczujesz różnicę w działaniu komputera pod kontrolą systemu Windows XP

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Działania programami optymalizującymi troche pomogło, jest wyraźniejsza poprawa w działaniu ale to nie to. Jeśli chodzi o dodatkowe Ram to już mam na celowniku na Allegro… bez tego się nie obejdzie. Dzieki wielkie pozdrawiam;)

Mishenko , wyłącz większość zbędnych usług wg tego poradnika:

:arrow: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=7723 :-o