Optymalizacja systemu

Witam, chciałbym prosić o rady w zoptymalizowaniu systemu (Win7 Home Premium x86). Dość często czyszczę go ze śmieci  (Ccleaner, Odkurzacz), potem rejestr  (Eusing Free Registry Cleaner), a co jakiś czas defragmentacja (Smart Defrag 3). No i oczywiście pełny skan systemu (Avast! Free)

 

Pytanie 1. Czy jest jeszcze coś, co mógłbym zrobić?

Pytanie 2. Polecacie może jakiś inny antyvir, bo widzę opinie, że zamula kompa?

 

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Generalnie stosujesz dobry zestaw. Może jedynie warto zamiast Smart Defrag zastosować Puran Defrag i co jakiś czas wykonać defragmentację, ale spod bootowania.

Najlżejszy program antywirusowy http://www.dobreprogramy.pl/Webroot-SecureAnywhere-Antivirus,Program,Windows,35817.html, z promocji na facebook możesz mieć za darmo na 6 miesięcy.

Napisałeś “widzę opinie, że zamula kompa” Zamula Ci kompa, czy nie, bo taką opinie to mógł również napisać ktoś pracujący na Windows XP 256MB RAM?

Od jakiegoś czasu komputer się częściej zacina i podejrzewam, że to właśnie od Avasta, bo myślę, że te opinie nie są wyssane z palca.

witam wszystko to co wymieniłeś u siebie masz tu w jednym programie polsko języczny wersja płatna ale za free w promocji działa w tle jest skuteczny ale to moje zdanie możesz wypróbować i zawsze poczytać recenzje na dp oto link        http://www.ashampoo.com/frontend/registration/php/trial_step1.php?session_langid=2&edition_id=lpgptetdpupogfwhlsjobv8iv3tvrsn7&ref=linktarget

W XP-eku można było kiedyś ustawić efekty wizualne, pod  najlepszą wydajność. Nie znalazłem jednak takiej opcji w poźniejszych windach. Ktoś widział?

Nadal jest, łącznie z windows 8.1.

W Win7 jest to w Panel sterowania -> Informacje wydajności i narzędzia -> Dopasuj efekty wizualne.  I tą sprawą też się już zająłem, dzięki za przypomnienie o tym :slight_smile: