Optymalizacja systemu


(PYZ24) #1

Witam, chciałbym prosić o rady w zoptymalizowaniu systemu (Win7 Home Premium x86). Dość często czyszczę go ze śmieci  (Ccleaner, Odkurzacz), potem rejestr  (Eusing Free Registry Cleaner), a co jakiś czas defragmentacja (Smart Defrag 3). No i oczywiście pełny skan systemu (Avast! Free)

 

Pytanie 1. Czy jest jeszcze coś, co mógłbym zrobić?

Pytanie 2. Polecacie może jakiś inny antyvir, bo widzę opinie, że zamula kompa?

 

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:


(system) #2

Generalnie stosujesz dobry zestaw. Może jedynie warto zamiast Smart Defrag zastosować Puran Defrag i co jakiś czas wykonać defragmentację, ale spod bootowania.


(Grosjean) #3

Najlżejszy program antywirusowy http://www.dobreprogramy.pl/Webroot-SecureAnywhere-Antivirus,Program,Windows,35817.html, z promocji na facebook możesz mieć za darmo na 6 miesięcy.

Napisałeś "widzę opinie, że zamula kompa" Zamula Ci kompa, czy nie, bo taką opinie to mógł również napisać ktoś pracujący na Windows XP 256MB RAM?


(PYZ24) #4

Od jakiegoś czasu komputer się częściej zacina i podejrzewam, że to właśnie od Avasta, bo myślę, że te opinie nie są wyssane z palca.


(redhop) #5

witam wszystko to co wymieniłeś u siebie masz tu w jednym programie polsko języczny wersja płatna ale za free w promocji działa w tle jest skuteczny ale to moje zdanie możesz wypróbować i zawsze poczytać recenzje na dp oto link        http://www.ashampoo.com/frontend/registration/php/trial_step1.php?session_langid=2&edition_id=lpgptetdpupogfwhlsjobv8iv3tvrsn7&ref=linktarget


(piterbenks) #6

W XP-eku można było kiedyś ustawić efekty wizualne, pod  najlepszą wydajność. Nie znalazłem jednak takiej opcji w poźniejszych windach. Ktoś widział?


(Longhorn2009) #7

Nadal jest, łącznie z windows 8.1.


(PYZ24) #8

W Win7 jest to w Panel sterowania -> Informacje wydajności i narzędzia -> Dopasuj efekty wizualne.  I tą sprawą też się już zająłem, dzięki za przypomnienie o tym :slight_smile: