Optymalizacja visty - poradnik

poszukuję poradnika do optymalizacji visty, coś w rodzaju: “Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku”

help :slight_smile:

Proszę

a coś innego, trudno się w tym połapać na polskiej wersji językowej

Na temat usług nic lepszego od tego to co podał scorpion1948 chyba nie znajdziesz, z reszta nawet i z tym trzeba ostrożnie- zapisuj co wyłączasz na wypadek gdyby zadziwił cię brak np panelu sterowania lub nie działający win update.

Kompa mam trochę mocniejszego od twojego ale nie dużo wiec… żeby przyspieszyć Viste na takim zabytq poza opisanymi tam usługami wyłącz- UAC, Security Center, Windows Defendera i cholerstwo zwane po polskiemu automatycznym wykrywaniem zawartości folderów. U mnie to wystarczylo zeby Vista dostala takich skrzydeł ze as sam się zdziwiłem :stuck_out_tongue: Jeśli twoja wersja posiada to pozbądź sie tez Media center i raczej zapomnij o uzywaniu Sidebara. Część z rzeczy o których mowie zrobisz tym programem http://www.winvistaclub.com/Ultimate_Wi … eaker.html - jak dla mnie niezastąpiony tylko ze po angielsq. Doqp sobie tez co najmniej z 512mb ramu bo z tym co masz będzie ciężko.

Sama Viste najlepiej odchudzać przed instalacja http://www.vlite.net/

Możesz też użyć super dobrego i darmowego Sunrise Vista Konfigurator Wersja x64 lub x86