Optymalizacja Windows'a po 4 latach bez formatowania

Witam

W jaki sposób mogę zadbać o Windows’a po 4 latach bez formatki? Chodzi mi żeby trochę oczyścić, zoptymalizować system. Jedynie jakiś czas temu sklonowałem dysk HDD na SSD a tak to po prostu cały czas na nim pracuje :slight_smile:

Ja korzystam z tego, darmowy, po rejestracji produktu otrzymujesz kod odblokowujący pełną wersję.


Zapewne ogromna ilość użytkowników posiada:

A do pozbycia się niechcianych plików:

menu start “uruchom” i wpisz cleanmgr.exe, następnie “oczyść pliki systemowe”

Wybierz w tym samym więcej opcji i oczyść punkty przywracania,zostawi tylko najnowszy.Te punkty mogą zajmować nawet kilkadziesiąt GB na dysku.Dalej czyszczenie przeglądarek ze śmieci - to robi Ccleaner.Ogląd zainstalowanych programów.Być może masz takie,których nie używasz i niepotrzebnie zajmują miejsce.Defragmentacja HDD,aby struktura plików na dysku była poukładana i był szybszy dostęp.

A SSD się defragmentuje?

Nie, nie defragmentuje się SSD, ale niektórzy radzą raz na rok zrobić defragmentację.

Chyba w celu zajechania SSD.

SSD się nie fragmentuje i jeśli ktoś radzi by zrobić defragmentację to omijaj go szerokim łukiem.

Nie słuchaj takich kretyńskich rad.

“Things around us aren’t always what they seem .”

"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko .”

Są trzy prawdy : świento prawda , tys prawda i gówno prawda
ks. Józef Tischner - Historia filozofii po góralsku

WIN+R
CLEANMGR.exe /SAGESETRUN
Zaznaczyć wszystko !
OK
CLEANMGR.exe
Oczyścić dysk C (+punkty przywracania systemu)
RESTART
Zaplanować CHKDSK dysku C
RESTART
Zdefragmentować dysk C (4 razy) w celu zapobieżenia uszkodzeniu plików (NTFS) i szybszej pracy systemu (np. wykonywanie lustrzanej kopii zapasowej) .
Ja oczyszczanie dysku SSD , CHKDSK i jego defragmentację dokonuję po każdym comiesięcznym WINDOWS UPDATE ! Większość (90%) problemów z systemem WINDOWS sygnalizowanych na tym forum jest mi po prostu nieznana .

Najlepszą opcją będzie aktualizacja do Win10, sprzęt będzie śmigał sporo płynniej a wszelki syf zostanie usunięty razem z antykiem w postaci Win7.
Dodatkowe korzyści są takie że dyszka sama się optymalizuje, nie musisz nic czyścić, grzebać ani w żaden sposób ingerować.
Ponadto dłuższe wsparcie…

Taa, jasne. Aktualizacja to nie czysta instalacja, która w tym przypadku jest najlepszą opcją.

1 polubienie