Optymalna ilość pamięci podręcznej w FF

ile powinna wynosić?

Jakieś 75-100mb

Mniej 25-35MB - zupełnie wystarczy.

no ok a do czego ona służy? czy im więcej tym lepiej?

Służy ona do przechowywania zawartości odwiedzanych stron, co przyspiesza ich wyświetlanie przy kolejnych odwiedzinach (pobierane są różnice pmiędzy odwiedzinami).

Jednak dzisiaj strony są zbyt dynamiczne, żeby warto było przechowywać więcej niż jeden dzień, bo i tak następnego dnia wszystko się zmieni, pozostaną stałe jedynie szablony i niektóre trześci, a te akurat są małe objętościowo.

Największe są animacje, wideo, dźwięk i zdjęcia, a te zmieniają się kilka razy nadzień.

Dawno temu, gdy dostep do Internetu był możliwy jedynie przez bardzo wolne modemy, a witryny maiały bardziej statyczny charakter większy chache miał wiekszy sens.

Dzisiaj większy chache tylko zapycha i spowalnia dysk, a wcale nie przyspiesza przeglądania stron.

To zależy od prędkości neta. Jeżeli masz szybki możesz wyłączyć całkowicie cache i zobaczyć jak działa.

Biorąc pod uwagę pojemność dysków twardych jest to znikoma ilość zajmowanego miejsca. A przy wolniejszym necie cache nadal się przydaje. Na pewno przy prędkości poniżej 1Mbps cache się przydaje i przyśpiesza wyświetlanie stron (szczególnie wielu naraz, w kartach).

no ja mam net 512 wiec ile powinienem mieć optymalnie cache?

Nie ma odgórnej optymalnej ilości. Defaultowe 50MB to całkiem rozsądna pojemność.

ok ja miałem ustawione 10mb i jak zmienię na 50mb to czy to jakoś odczuję znacząco?

Nie.

Przy poączeniu 256kbps i więcej, bez znaczenia jest, czy masz 10MB, czy 500MB.

Na tę drugą wartość szkoda miejsca.

Co byś nie ustawił w przedziale 10-50MB, nie ma znaczenia. Jak myslisz, dlaczego producent ustawił domyślnie aż (i za razem tylko) 50MB?

Napisałem Ci, jak to działa. Cudów oczekujesz?

Jeśli przeglądanie ma być szybsze, to musi być szybsze połączenie i/lub wyłączone inne programy pobierające treści z sieci (P2P…).