Optymalna karta do Q6600 / 8gb ddr2 /abit ip35

Panowie,
Karty ip35e ponoć dobrze się kręca
Sprzęt troche wiekowy ale jestem pozywynie nim zaskoczony (działa :wink:

Pomyslalem ze sprobuje z niego wycisnac jak najwiecej.

Moje pytania:

  • Czy ma to jakikolwiek sens po kątem opłacalności dokupywania karty graficznej oraz zasilacza kosztem może jakiegoś nowego/taniego kompa?

Czytałem że optymalna karta do Q6600 to np gtx660 lub jego zamiennik radeon. Ok to już wiem.
Zasilacz do tego minimum 500 W to też wiem

I teraz tak czy jest sens spróboać jedną lepszą kartę ? Tak aby wiedźmin 3 na ultra śmigał ? Jak myślicie ile jestem wstanie wyciągnąć FPS na ultra w wiedźminie (wiem wiem to tylko szacunki)
No i przy jakiej karce?

Jaka karta graficzna będzie że tak powiem maksymalnie sensowna (to znaczy na tyle mocna że inne wąskie gardła nie będą mi jej “tłamsić” , a może od razu 1050 ti ?? - )

No i tak generalnie , zakładamy że daje w miare sensownie najmocniejsza karte oraz podkrecam procka do jakies 3,2 (taka mam nadzieje)

pamieci mam patriod ddr2 cas4 tak więc solidne. plyta Abit ip35e

Jaki zasilacz do tego aby móc cisnąć ??

Dzięki za info samych znawców fachowców !

Efekt dzień po piątkowym wieczorku, czy Ty tak na serio :wink: ?

Nie wiem kto Ci powiedział, że na tym pograsz w ultrze, ale drugi raz nie kupuj u niego komputera.

To zadziała tylko w Low, a FPS będzie pewnie na poziomie ~~35 FPS.

Z kart, które nie uduszą się całkowicie przy procesorze i które pozwolą zagrać w Wieśka, to tak: stara 750 ti, nowsza rx 550, 1050 (bez ti), rx 560. Przy czym dwie ostatnie (750ti w sumie też) w momentach wymagających aktywności procka zaczna się lekko nudzić.

Najtaniej wyjdzie chyba 550 za 250-300 zł, o 1050 ti zapomnij.

Bez przesady, zagra płynnie na medium w W3 z prockiem q6600.
Jeżeli nie masz dużego budżetu to wg mnie zmiana zasilacza na SilentiumPC Vero 500W i GPU, które nawet wykracza poza możliwości procesora jak GTX 1050/960 czy RX 570 będą dobrym wyborem, a zmiana całej podstawki (CPU/RAM/MOBO) odsuniesz w czasie, aż wpadnie z 900zł na nową.

No way, 750ti jest praktycznie idealnie sparowana z tym prockiem, od biedy można pomyśleć o 560 “na zaś”.
Raz jedno, raz drugie w przedziale 90-100%, ale mocniejsza nie pójdzie…

Na drugim wideo widać570 w akcji
procek 90-100, karta 50-605

to jest na ultra?

no dobra niby spoko ale jaki ma sens wydawac z kolei na zaś karte 1000 zł i nie wykorzystać połowy jej mocy lub więcej

tak btw //offtop
Generalnie czy nie jest tak że laptop gamingowy jest już prawie zbliżony cenowo do komputera stacjonarnego ??

Nie. Za laptopa “Gamingowego” przepłacisz. Za 2500-3000 zł można naprawdę złożyć desktopa z monitorem i Windowsem (firmy maja pół darmo), który zje laptopa. Z nowych części rzecz jasna.

Policz: Windows 450
Monitor 22 Cale ze 300
Buda/Zasilacz 300zł
Mysz klawiatura 100

procek 4/8+ 570/580 +8GB ram bije wszystkie 1050 mobilne o mx150 nie pomnę.
Czemu? Ano temu, mobilne karty są słabsze:

Jednak jak pokazały nasze testy (szczegóły na dalszych stronach), ich wydajność jest tak dobra, że GTX 1070(M) może zapewnić wydajność pełnej karty stojącej o szczebel niżej w hierarchii, czyli GTX-a 1060

A no taki ma sens że jak np za rok będziesz jeszcze chciał kompa ulepszyć to po zmianie CPU się nie będzie nudziło, tak jak z grafiką dopasowaną na 0. A i z q6600 może coś więcej wycisnąć.

W sumie niby masz rację, ale zależy, czy będzie chciał w ciągu 2-3 lat platformę wymienić. Jeżeli nie to 560, bo w tym czasie z 1-2 generacje nowych kart wejda i wymagania wzrosną :wink: Z wyciskaniem z Quada też różnie bywa, na stocku z 5% może w taktowaniu stabilnie podniesie, to 560 uwzględni, natomiast zakup chłodzenia wodnego lub innego cudu do core2duo… lepiej na nowa platformę odłożyć :wink:

z jednej strony. nawet dla siebie i for fun człowiek by sprawdził co z tego wyciśnie.
zostaje również sentyment. No i (mam nadzieje) te plyty nie mają intelowskiego backdoora więc to też duży plus ( tak, uważam że stare kompy mają dużeeee plusy pod kątem)

pod kątem ekonomi , średnio. NIby można zainwestować ale jest tak że za rok , dwa będzie zupełnie nowa generacja, miniaturyzacja itp itd.

A tak generalnie to z gdyby chciał to 660 to jaki najtańszy zasilacz możecie polecić?
Głównie to zależy mi na tym aby był cichy i ne przeszkadzał ANI TROCHE podobnie jak karta

Z kart graficznych to 660 są w miarę ciche ? czy raczej zły wybór - no i jaki model polecicie ?
A moze jakaś inna?

Z GTX 660 celowałbym w Ti w wersji 3GB VRAM.
Zasilacz sugeruję SilentiumPC 500W Vero.

Ja się na tym nie znam, czy dobre :wink: Zważ tylko: 7 lat ma na karku. Nie wiem, może te 50-100 zł to dla Ciebie dużo, ale wtedy naprawdę lepiej wydać na cos młodszego i mieć na 2-4 lata. Tym 660 długiego życia nie wróżę, lata chodzenia z max obciążeniem (i kręcenia?), pewnie bez wymiany pasty nawet, to swoje im dały w kość.

uzywke 660 kupie za 150-200

taka 1050 ti za 1200 zl

roznica cenowa : 6x. Skok wydajności : ?
Q6600 vs idealna procesor do 1050ti ? Jaki to będzie i7 ?

1200zł to GTX 1060 lub RX 590, ale wg mnie np. GTX 960 za 400zł miałby sens z myślą o przyszłości. Chyba, że nic nie zamierzasz ulepszać.

1050ti, to trochę za dużo do tego core2duo, Z nia spokojnie by Athlon/ R 1200 za 250-400 zł zadziałał. 660 vs 1050 ti benchmark pewnie da 2x, nieopłacalne.

Owszem używkę 660 kupisz za 150-200, tylkow eź pod uwagę, że taka uzywka może za 3 meisiace ksoztować kolejne 200zł"bo padnie". Karta jest stara.

Dlatego alternatywnie sugerowałbym rozważyć i może zagadać np. do tego gościa z Allegro, może coś utargujesz, karta niby o 10-15% mocniejsza, fakt 2x droższa, ale masz jeszcze 2 lata sklepowej gwarancji, a po niej pochodzi jeszcze ze 2-3 kolejne lata. GTX 660 nie wróże dożycia 12 urodzin, czyli tego 2020 któregoś. https://allegro.pl/oferta/asus-radeon-oc-edition-rx560-2gb-gw-x-kom-36m-7763892483