Optymalna rozdzieczość monitora

Jaka jest optymalna rozdzielczość monitora, który ma 22 cale? Albo jaka jest najlepsza, najwygodniejsza? I jak najlepiej ustawić częstotliwość odświeżania? Monitor to LG W2252TQ.

maksymalna rozdzielczość jaką obsługuje jest 1680x1050, rozdzielczość optymalna dla każdego będzie inna, jeden woli duże litery itp inny wolą małe dla nie odpowiednia jest 1280x1024

co do odświeżania IMO im wyższa wartość ustawiona tym lepiej

W monitorach LCD najlepiej korzystać z natywnej rozdzielczości. w tym modelu to chyba 1680x1050. Nie powoduje to nieostrego obrazu. Z odświeżaniem też, im wyższe tym lepsze. ten model dysponuje standardowymi 60Hz.

ustawiasz taką jaka ci pasuje. im wyższa tym lepiej (choć nie zawsze).

Ustawiłem na 1680x1050 i jest w porządku. :slight_smile:

W LCD ustawia się natywną rozdzielczość, bo inaczej się rozjeżdżają piksele.

A odświerzanie w LCD nie jest już tak ważne, to nie CRT, ustaw domyślą wartość i będzie dobrze.

Natywną, czyli jaką?

Natywną - chyba o gry chodzi. Czyli masz monitor ustawiony 1280x1024 to w grze ustawiasz taką samą.

Wg. mnie na panoramie najlepsza jest 1920x1080 :D, ale to nie ten monitor.

1680x1050 - im większa tym lepsza xP

Natywna rozdzielczość, to inaczej maksymalna rozdzielczość monitora. Każda inna rozdzielczość , czyli mniejsza, to pogorszenie obrazu - wtedy każdy piksel jest tworzony przez więcej niż jeden piksel rozdzielczości natywnej.

Czyli jaka to będzie natywna dla mojego monitora?

1680x1050

Hmm, może wejść na oficjalną stronę producenta i przeczytać? Nie, za ciężko się domyśleć…

Taką właśnie mam ustawioną i jest ona natywna dla mojego monitora (1680x1050).

Natywna = taka, jaką fizycznie ma matryca LCD.

… to masz dobrą ustawioną :smiley: