Optymalna temperatura płyty głownej

Witam Państwa

Chciałem zapytać jaka jest optymalna temperatura płyty głównej w laptopie?
Ostatnio podczas “wspólnego oglądania online” jak sprawdziłem temperaturę to wyszło mi 75 stopni. Jak wyłączyłem to zbiło ją do 50 stopni.

Jeszcze jedno pytanie: Czy jest możliwość że przy takiej temperaturze przez około 10 minut, jakiś podzespół się by uszkodził/spalił?
Mój laptop: Samsung Series 3 350E7C-S04

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie wiem jak konkretnie z samsungiem, ale normalnie bym się tym nie przejmował. Moje Lenovo też lubi takie temperatury osiągać i od 7 lat nic mu się nie stało.

Rzeczywiście Samsung to rzadko spotykany model wśród ludzi. Ale pytam bo chciałem wiedzieć o optymalności temperatur płyty głównej ogólnie :slight_smile:. Drugie pytanie to czysta ciekawostka.

Samsung, nie Samsung, myślę że jest ok. Ostatnio sporo laptopów lubi się grzać :thinking:

Po pierwsze, skąd teoria że to temperatura płyty głównej? Płyta główna w laptopie to zazwyczaj 90-95% jego powierzchni i nie uwierzę że całość ma ponad 70 stopni.

Idąc tym tropem, odczytujesz zapewne temperaturę procesora, karty graficznej, chipsetu lub czujnik jest przy innym głównym komponencie. Nie mniej, zależnie od modelu danego komponentu optymalne temperatury to nawet 100 stopni (np. mój laptop w stresie ma 80 stopni)

Bez konkretnej informacji o tym z jakiego konkretnie czujnika i programu odczytujesz temperatury trudno cokolwiek konkretnego powiedzieć.