Optymalna wielkość wirtualnej pamięci ram

Witam pisze z zapytaniem do zawsze chętnych do pomocy forumowiczów DP =D>

Moje pytanie jak w temacie , jaki mogę optymalny rozmiar pamięci ustawić dla mojego systemy win 7 x64 2,53 Ghz 3Gb ram?

Wspomnę ,że obecnie mam na automatycznych ustawieniach 2932 a wedle informacji w ustawieniach systemu zalecane to 4398.

W związku z tym mam pytanie jak to jest skoro niby ma mieć rozmiar odpowiadający zainstalowanej pamięci a piszę coś takiego?

I czy mogę bezpiecznie ją zwiekszyć? I ile?

Z góry dzięki za odp. i pomoc.

post-247744-0-16219800-1391531898_thumb.

1,5 x ilość pamięci RAM (początkowy i maksymalny to samo czyli około 4,5GB)

 

Przed zmianą wyłącz całkowicie plik stronicowania, zrestartuj komputer zdefragmentuj partycję na której masz zamiar założyć plik stronicowania i dopiero po defragentacji załącz go ponownie w rozmiarze podanym powyżej. Te czynności pozwolą na to, że plik stronicowanie będzie w jednej części.

 

 

 

 

PS. Nie Gb, Ghz, ram, tylko GB, GHz , RAM

Oki dzięki wielkie:-)

Czyli dobrze pisze w systemie-:wink:

Ale zmień na rozmiar niestandardowy według tego co napisałem powyżej.

Wiem że auto nic nie da ok dzięki myślę że to pewna porada:-)? bez urazy…

 

Ok edytowałem temat w przeglądarce widzę po liczbie postów  , że wiesz co piszesz :smiley:

Jeśli zmienisz na stały rozmiar, to plik nie będzie dzielony na części (nie będzie pofragmentowany) co zawsze trochę wpływa na szybszy dostęp do niego a to przekłada się na szybszą pracę systemu.

Możesz teraz sprawdzić z ilu części składa się Twój plik stronicowania - zainstaluj program Defraggler http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler,Program,Windows,13314.html przeanalizuj partycję C i zobacz w ilu jest częściach.

To samo zrób po odpaleniu kilku pamięciożernych programów, co spowoduje zwiększenie jego rozmiaru.

 

Też mam 3 GB pamięci RAM, plik wymiany na innym dysku w rozmiarze 5 GB - od ponad roku w jednej części.

Ok dzięki wielkie jeszcze raz. Pzdr