Optymalny Linux na kompa

Mam wielką prośbę. Proszę o propozycje optymalnej wersji Linux-a. Komp to: AMD Duron XP 1200MHz, 512MB DDR SDRAM, grafika NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (64MB), dzwięk zintegrowany.

Komp będzie głównie wykorzystywany do internetu - net24 w Netii (95% w tym oczywiście czaty, komunikatory) i trochę do pisania i liczenia - OppenOffice (5%).

Z góry dzięki za pomoc! !!

np. Ubuntu

Tego typu tematów tu od groma. - najlepiej wybrać coś i przetestować samemu.

ja mam athlon 2000+, 250 DDR Ramu, Geforce 2MX i używam Mandrivę2007

Rozumiem zatem, że mam dużą dowolność przy takiej konfiguracji kompa!?!?

To może pytanie troszeczkę z innej beczki: jestem dzieckiem windowsa (obecnie XP Proffesional). Komp o którym mówię jest dla żony, która jest jeszcze większym laikiem niż ja. Czy któryś z Linuks-ów przypomina swoją obsługą Windowsa (nigdy nie używałem Linuksa).

Utarlo sie ze mandriva - sporo nowych aplikacji i technologi ale i wiecej bledow w systemie.

To podsumujmy : jaki Linux zainstalowalibyście na moim miejscu :frowning: ???

Nie ma jednej optymalnej dystrybucji dla jakiegos modelu kompa, przewazajaca wiekszosc dystrybucji podobnie wykrywa sprzet, a reszte konfigurujesz instalujac stery, np do karty graficznej. Jesli nie masz netu wi-fi czy jakis udziwnionych urzadzen, to na instalacji sterów graficznych powinno sie skonczyc, reszte wykryje ci sam.

Natomiast jesli chodzi o laptopy to najlepiej sprawuja sie - Ubuntu, Mandriva, Suse - wlasnie w tej kolejnosci.

KAZDA dystrybucja, która ma KDE, chociaz GNOME tez jest intuicyjny i prosty.

Powiem więcej, możesz sobie ustawić nakładkę na środowisko graficzne, że bardzo będzie przypominało Windowsa. Style te nazywają się chyba Redmont jeśli dobrze pamiętam…