Optymalny procesor AMD do gtx 750ti

Płyta amd gigabyt GA-780T-D3L karta graf. gf gtx750ti, zasilacz 500w. Zastanawiam się nad fx…obecnie athlon IIx2 270 Będę wdzięczny za pomoc. Szukam używanego min. na allegro.

Podaj dokładny model i markę zasilacza.

Ile gb ram i w ilu kościach?

Do czego komputer wykorzystywany/w czym ma być lepszy po ulepszeniu?

Zasilacz nie firmowy, ram 8 gb w 2 kościach. Zamierzam pograć w Armored Warfare, gram jeszcze w WoT na obecnym procku nawet uciąga gre.

Ale jaja, producent albo zapomniał zaktualizować listę obsługiwanych CPU, albo nie obsługuje ostatnich FXów.

 

Jeśli gry w które grasz i aplikacje które potrzebujesz wykorzystują maksymalnie 2 rdzenie, to nie ma specjalnie sensu zmieniać procka. A jeśli wykorzystasz więcej rdzeni, to albo Phenom X4 965, albo FX-6100 ( niby FX 6300 nie jest obsługiwany). Ale czy będziesz zadowolony z różnicy wydajności w porównaniu do włożonych pieniędzy (300-400 zł minus koszty ze sprzedaży Athlona) to nie wiem.

 

Zasilacz niemarkowy teoretycznie powinien nie powiedzieć “allahuakbar” przy połowie obciążenia napisanego na naklejce, ale to już Twoja decyzja czy go wymieniać czy nie.

 

Dokładnie.

Do tych gier najlepiej byłoby wymienić na podstawkę Intela., ale wszystko zależy od budżetu, ile on wynosi?

dzięki za zainteresowanie tematem, w przysłym roku planuję całkowicie wymienić kompa. Właście fx 6…używanego szukałem. Ostatnio oglądałem płytę i znalazłem oznaczenie AM3+.  Tak jak pisałem chciałem pograć w Armored Warfare, tylko nie wiem czy zmiana procka przy tej karcie coś da. Na razie na niskich komp się ksztusi. Może jeszcze trochę poczekać i całkowicie zmienić sprzęt?

Karta jest ok pod tą grę.

To już sam sobie odpowiedz jak będą wyglądały fundusze. Procesor oczywiście używany, nowego nie ma sensu.

Możliwe że brakuje mu rdzeni np. Do wygenerowania terenu, przez to się tnie.

Obstawiam raczej, że ta gra (jak zdecydowana większość) nie jest zoptymalizowana pod wiele rdzeni i wydajność pojedynczego rdzenia który w athlonie i każdym cpu AMD niestety ssie jest przyczyną.

Może i nie, ale w tle działają jakieś antywirusy i inne bzdury, które też mogą ssać CPU.

Antywir i usługi Microsoft zawsze znają odpowiedni czas i porę na aktualizacje, skanowanie czy optymalizacje :slight_smile:

No to mam już jakiś pogląd na sprawę, dzięki. Zastanawiam się jeszcze czy do mojego gf 750(Palid.kupiłem pół roku temu ) dobrałbym fajny procesor intela, czy może składać nowego kompa od podstaw razem z inną kartą graficzną. Nie gram w najnowsze produkcje.

Wszystko, wszystko zależy od budżetu.

Na nowy sprzęt ok 2.5 tysiąca, używka 1.5 tys jeśli chodzi o takie minimum do gier za cały zestaw.

 

Po taniości na ten moment to i5-2400 lub 2300 za ~300zł + płyta główna oem’owa ms-7707 za 90zł, ramki masz.