Optymalny zasilacz do i5-2500k i grafiki z dolnego segmentu

(karboneum97) #1

Witam !
Mam zamiar niedługo zamówić pewne części i jako że postanowiłem inwestować teraz więcej w swój komputer chciałbym kupić kartę graficzną (mam zintegrowaną) oraz zasilacz i trochę ramu. Prosiłbym o pomoc w dobraniu zasilacza, mam już upatrzony tylko nie jestem pewien czy będzie on odpowiedni. Zasilacz który chce kupić to Corsair VS 550W. Jeżeli chodzi o kartę graficzną to chcę kupić Gigabyte Radeon RX 550 GAMING OC 2GB GDDR5 (128 bit). Narazie nie bede grał w jakieś super nowe gry, więc myślę ze mi starczy, tylko ten problem że nie wiem co z tym zasilaczem :confused: może mi ktoś powiedzieć czy jest dobry bądź zaproponować inny nie za drogi? Chodzi też o to żeby się ze wszystkim zgadzał i z tą kartą co chce kupić :slight_smile: Tutaj podam specyfikacje mojego PC:
Procesor intel core i5-2500k 3 3ghz
Pamięć RAM - 4gb (chce dokupić jeszcze 4gb)
Zasilacz ten co mam to LC420H-12 (nie wiem czy potrzebne;p)
Płyta główna DZ68DB Intel
Myślę że to chyba wszystko, nie wiem czy coś jeszcze trzeba:/ nie znam się dobrze na składaniu komputera i robiłbym to 1 raz. Prosiłbym bardzo o pomoc, boje się ze kupię ten zasilacz i coś się spali albo nie zadziała. Jeśli coś potrzeba - pisać podam więcej info :wink: i z góry dzięki :smiley:

(nietopyrz) #2

Siema,
wystarczy Corsair VS450. Grafikę zmień na 1050 2GB lub, jak masz dodatkowy budżet na najtańszą 1050Ti 4GB.
Zmiana zasilacza jest banalnie prosta - wtyczka do procesora, do płyty głównej, dysków i ewentualnie do karty graficznej.

Podpowiedź.
Masz dobry procesor, można pobawić się w podkręcanie.

(karboneum97) #3

Świetnie, takiej odpowiedzi oczekiwałem :smiley: myślisz że ten 450 wystarczy napewno? a z tą kartą co chce kupić coś nie tak? bo oglądałem gamepleye z gier i tak poprostu jak patrze to wydaje się być dobra. Z budżetem właśnie troche kiepsko i dlatego ją wybrałem też. I jeszcze jedno, jakbym wybrał ten 550W to nic mi się nie spali i nie zepsuje?

(nietopyrz) #4

Cała platforma na znacznie nowszej i7 pobiera maks. 140W. Spokojnie i z dużą nawiązką korsarz wystarczy.
Wybrana przez Ciebie karta jest znacznie wolniejsza. Jak to się mówi: oszczędny traci dwa razy. Nie marnuj kasy na półśrodki.
550W będzie działać równie dobrze, ale po co, jak tańszy model również sobie poradzi.

(karboneum97) #5

Skoro tak mówisz to okej. Jeszcze jedno, czy mając obecnie 4gb ramu mogę spokojnie z takim zasilaczem co poleciles grać oraz tą kartą gtx 1050 2gb ? Czy to ma jakiś wpływ? Wolałbym trochę poczekać i później dokupić te 4gb :slight_smile:

(nietopyrz) #6

Możesz grać, ale czasem o sobie może dać znać te tylko 4GB RAM.

(karboneum97) #7

Ok. Dzięki za wszystko :smiley: teraz wiem ze mogę kupić spokojnie.