Optymilizacja gier do konfiguracji sprzętowej kompa

Witam!

Słyszałem od kolegi że są takie programy które podobno optymilizują gre do konfiguracji sprzętowej kompa.

Czyli pogarszają tak gre żeby tylko odpaliła na słabszym kompie.

Czy to prawda?

Jak tak to proszę o pomoc bo mam słabego kompa :frowning: a chciałbym pograć sobie między innymi w NFS Underground’a a nawet w GTA VC. czyli troszkę stare już gry.

My Comp:

Pentium 2 ; 266MHz ; 320 MB SDRAM ; Grafa Ge force 2 MX 100/200 32 MB ; Dysk Twardy 20 GB WD.

Pozdrawiam :slight_smile:

Jedyne co możesz zrobić z grą żeby “odciążyć” komputer… tu ustawić detale na najgorsze + np. wyłączenie muzyki w grze

Gry o których piszesz wymagają procesora ok. 1GHz

Zależy od płyty jaką masz, ale pewnie celek 800/pentiak powinien wejść (40zł) :stuck_out_tongue:

nie stety nie wejdzie procek 800. mój temat mozecie poczytać jaką płyte główną mam i jakie ewentulanie procki obsługuje:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sc&start=0

Stary na tym kompie dobrze jak ci pasjans pujdzie :slight_smile: Możesz zapomnieć o gta czy nfs chyba że 1 albo 2 :stuck_out_tongue:

na tym kompie już grałem w gta vice city co prawda troszkę się przycinała no ale cóż. gram codziennie w NFS Porshe 2000 ale już troszkę nudny się zrobił. dlatego się pytam czy istnieje jakiś program do optymilizacji gry, chodzi mi o to że pogarsza całkowicie grafike gry itp. nie wiem czy coś takiego istnieje kolega mi tylko mówił i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda.