Oracle VM Virtual Box - żaden system nie chce się załadować

Czołem

 

Ściągnąłem Oracle VM Virtual Box w celu utworzenia wirtualnej maszyny, na której mógłbym spróbować swoich sił w instalacji Archa. Niestety, pojawia się problem: po uruchomieniu maszyny pojawia się okienko pojawia się normalny ekran startowy Archa. Po wciśnięciu “Boot Arch Linux” ekran robi się czarny (patrz załączniki).

 

…i tak już zostaje. Co ciekawe, tak samo zachowuje się maszyna z Tails, którą stworzyłem w celu sprawdzenia, czy wyżej wymieniony problem pojawia się tylko przy Archu. Zarówno Arch jak i Tails bootują normalnie gdy uruchamiam je w trybie live z pendrive. W czym może być problem?

 

inxi -Fw

System: Host: ASTI Kernel: 4.4.0-45-generic x86_64 (64 bit)

           Desktop: Cinnamon 2.8.8 Distro: Linux Mint 17.3 Rosa

Machine: Mobo: ASUSTeK model: K50IN v: 1.0

           Bios: American Megatrends v: 208 date: 05/26/2009

CPU: Dual core Pentium T4200 (-MCP-) cache: 1024 KB 

           clock speeds: max: 2000 MHz 1: 1600 MHz 2: 1600 MHz

Graphics: Card: NVIDIA C79 [GeForce G102M]

           Display Server: X.Org 1.17.1 drivers: nvidia (unloaded: fbdev,vesa,nouveau)

           Resolution: 1366x768@60.0hz

           GLX Renderer: GeForce G102M/integrated/SSE2

           GLX Version: 3.3.0 NVIDIA 304.131

Audio: Card NVIDIA MCP79 High Definition Audio driver: snd_hda_intel

           Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.4.0-45-generic

Network: Card-1: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller

           driver: r8169

           IF: eth0 state: down mac: 00:26:18:5e:d7:1a

           Card-2: Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express)

           driver: ath9k

           IF: wlan0 state: up mac: 00:25:d3:40:44:05

Drives: HDD Total Size: 120.0GB (79.9% used)

           ID-1: /dev/sda model: SanDisk_SDSSDHII size: 120.0GB

Partition: ID-1: / size: 106G used: 86G (86%) fs: ext4 dev: /dev/dm-1

           ID-2: /boot size: 236M used: 96M (43%) fs: ext2 dev: /dev/sda1

           ID-3: swap-1 size: 4.29GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/dm-2

RAID: No RAID devices: /proc/mdstat, md_mod kernel module present

 

 

arch2.png

arch1.png

64-bitowe wersje OS próbujesz odpalić?

sprawdz na vmware vbox jest ostatnio zbugowany jak wersja alfa. Od 2 lat jakoś masa problemów. Losowo jak w multi lotku co miesąć inne :slight_smile:

@bachus

to w końcu i686 jest 32 czy 64 bitowe?

Nie zwróciłem uwagi na screenie - i686 jest 32-bitowe… Ten procesor nie ma wsparcia dla VM, więc z tego powodu pytałem o wersję instalowanego OS.

ogólnie nie ma sensu stawiać maszyn 64 bitowych na słabym sprzecie no chyba że ma się np te 8 gb ram ;p

 

W przypadku wirtualizacji głównie chodzi o to, czy procesor ma wsparcie dla technologii wirtualizacji (powyższy nie ma).

wiadomo bez tego co najwyzej to można sobie postawić ms dos :smiley:

Aż tak źle nie jest, ale powoli zaczyna się wtedy emulacja a nie wirtualizacja :wink:

Stawiałem już kiedyś na tym kompie wirtualkę z XP i siódemką. W tym przypadku nie zależy mi na wydajności, chcę po prostu przejść przez proces instalacji archa, który odbywa się raczej w trybie tekstowym, więc wymagań sprzętowych właściwie nie ma. 

No nie do końca, bo virtualizację musi mieć tylko to rzeczy wbudowanych bądź dodawanych do systemu, jak HYPER-V czy kiedyś tryb Windows XP.

@kurzoczek Nie rozumiem - jeszcze raz.

 

http://www.dobreprogramy.pl/VMware-Workstation-Player,Program,Windows,13312.html
Unikniesz wiele problemów.

Nie jestem pewny, czy w najnowszysch wersjach jest dla Linuksa 64-bitowa.

Odnośnie wirtualizacji bez wsparcia procesora, to emulowane są tylko instrukcje wymagające ring0.

Mi tam VirtualBox na starym Thinkpadzie nawet działało bez problemu.

masz wlaczone Vt-x w bios? coś z ustawieniami masz złe.

 

Nie włączy na tym procesorze.