Orange 600Mbps i problem z wifi6

Witam. Mam problem z WIFI
image
Jak widać sieć na Up ma 2x więcej niż Do i często mam skaczący ping z 3-10ms do 300ms co jakieś kilka minut na 10-15 sec i wraca do 10ms . teoretycznie wifi6 powinno śmigać z 10x szybciej a ping też szaleje. mam kartę z silnymi antenami i pełny zasięg.
W Fanbox 6 przestawiałem na 2.4Ghz na 5Ghz i nic ciągle słaby transfer Do. Transfer jeszcze bym wytrzymał ale ten ping to tragedia przy graniu w FPSy można tylko przyglądać się jak grają inni :expressionless:

Jaki masz model karty sieciowej WIFI?
Ergo wysokie prędkości powyżej 200 Mbit (stabilne) można uzyskać tylko przez kabel Gigabit Ethernet. WIFI ma straty, zakłócenia i potencjalną niestabilność.
Sprawdź pod kablem Ethernet czy problem nadal występuje.

Tez przyjrzał bym się karcie sieciowej w kompie.

Zmieniłem na stałe na 2,4Ghz i ping się uspokoił. Ale dalej prędkość do jest 2x mniejsza niż up. Dziwne bo te wifi 6 miało być takie super a wyniki w sieci g, n i AC są takie same jak w ax

Ale masz kartę sieciową w komputerze z obsługą WiFi AX?

3 ms ping i się narzeka. Ja mam 20ms w LTE.

Tak. https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-wi-fi-na-pci-e-ax3000-wi-fi-6-10694659869

Nie czytałeś wątku? Mam 3ms a za chwilę 300 ms

Uroki wifi. Czasem wystarczy, że sąsiad uruchomi kuchenkę mikrofalową… :wink:

Kuchenka nie działa na 5GHz.
Bardziej bym podejrzewał, że jednak chińska karta za 30 $ z WiFi AX może mieć problemy z kompatybilnością/stabilnością…

Więcej takich wynalazków nie kupuj bo to nie wiadomo co to. To tak jakbyś kupił mikrofalówkę firma „jajanasta” i się zastanawiał czemu mrozi, a nie grzeje :stuck_out_tongue:

Owszem. Ale WiFi 6 w standardzie AX działa m.in. i tak, że składa połączenie, wykorzystując jednocześnie oba pasma na raz.

To jest bardzo prawwdopodobne.

Hmm to jest karta intela do laptopa i przelotka na PCIE. Jak daleko jest router? W tym samym pomieszczeniu czy przez ścianę?

Przez ścianę i strop po skosie. Gdybym przeprowadził prostą linię to jest ti strop i jedna ściana działowa.

No to dlatego masz taki ping i skoki. Te wszystkie wifi6 itp. mają sens, gdy komputer stoi w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się router. Najlepiej użyć przewodu, jeśli niema takiej możliwości, to powerline, jeśli nadal niema możliwości to pasma 2.4 i anten kierunkowych, albo lepiej punktów dostępowych w postaci anten kierunkowych.

Zwykła karta na USB 2.5 z kierunkową antenką wypadnie lepiej niz WIFI6. To oczywiste.

Niestety ta moja karta ma stałe anteny a nie odkręcane.

To sobie kup adapter ufl - sma. np. link

To jest zwykła karta laptopowa wsadzona w przelotkę. Podepniesz sobie dowolne anteny. Najlepiej coś kierunkowego.

Tak już to ogarnąłem i jadą. O ile nie jest to wina tej karty.

Jakiej karty byś nie zamontował, jak sygnał idzie przez ściany to problemy z połączeniem nie są niczym nadzwyczajnym. Prosta analogia, stań w pokoju i mów, w drugim pokoju już będzie problem ze zrozumienie, czym dalej tym gorzej. im więcej przeszkód, tym gorzej słychać.
Podobnie będzie też, jeśli dużo osób w koło zacznie mówić. Analogicznie, jest dużo stacji WIFI.

Pomaga w takiej sytuacji złożenie rąk w trąbkę, i skierowanie na rozmówcę, i tak samo przyłożenie do ucha. Analogia anteny.

:wink: