Orange Airbox 2 - usypianie WiFi

Mam problem z wyżej wymienionym routerem (jakiś Alcatel okraszony logo orange). W menu wyłączyłem opcję usypiania Wi-Fi, gdy żadne urządzenie nie jest podłączone przez jakiś czas. Nie chcę tej opcji, więc wyłączyłem, mimo to cały czas działa. Co może być przyczyną?

Z brandowanymi urządzeniami tak czasami bywa.

Sprawdź, czy nowszy firmware nie jest dostępny na ten router. (czasami poprawiane są błędy tego typu)

 

Próbowałeś może po wyłączeniu usypiania Wi-Fi zrestartować router (lub całkowicie go wyłączyć i włączyć) ?

Czasami też pomaga reset do ustawień domyślnych i odznaczenie usypiania Wi-Fi, a następnie ponowna konfiguracja.

Kolejny sposób to trick z plikiem eksportu ustawień routera.

Jeżeli wyeksportujesz ustawienia do pliku i ma on tekstowy format jak w wielu routerach to można odnaleźć opcję ręcznie w tym pliku (edytując np w notatniku) i zmienić jej wartość na “False” lub “0”, a następnie zaimportować plik ustawień.

Albo po prostu eksport ustawień do pliku, a następnie import - czasami pomaga.

Ten router jest mega ograniczony, za wiele nie da sie tam zrobić.

Próbowałem wszystkiego, w serwisie zaktualizowali soft - dzieje sie to samo.

Poszperałem w internecie i niestety dużo więcej osób skarży się na tego typu problem z tym routerem.

Jest to dokładnie model: Alcatel y858v tylko, że brandowany przez Orange.

T-mobile tego modelu już nie ma w ofercie. (pewnie był kłopotliwy i się z niego wycofali)

 

Na dzień dzisiejszy jedyne rozwiązanie jakie było sugerowane to zrezygnowanie z niego i kupno jakiegoś innego routera LTE.

Na Allegro sporo tych routerów wystawionych.

Generalnie złego słowa nie powiem na ten router, bo ma niezłą baterię i działa dobrze, no z wyjątkiem tego usypiania.

Takie same opinie inni wystawiają, więc można, albo przymknąć oko na to usypianie, albo spróbować innego.