Orange czy Neostrada?

Kończy mi się umowa na Neostradę, więc rozglądam się za czymś. :wink: W salonie TP zaproponowali mi internet z Orange, 2 razy szybszy i 30 zł tańszy. Coś mi tu nie gra, bo TP i Orange to “rodzina”, więc po co mieliby robić sobie aż tak drastyczną konkurencję - to po pierwsze. A po drugie nie wiem czy nie będzie jakichś problemów po przeniesieniu, dlatego chciałem zasięgnąć Waszej opinii. Może ktoś z Was/Waszych znajomych ma internet na kablu z Orange? Jak się sprawuje? Dodam, że założony byłby na linii TP, tak jak dotychczas Neo. Pozdrawiam i z góry dzięki :slight_smile:

Znajomemu tak samo jak Tobie kończyła się umowa z Neostradą. Postanowił zainwestować w Orange. Był przez 3 tygodnie bez internetu ponieważ mieli jakieś problemy z podłączeniem go do sieci. Potem postanowił zerwać umowę z powodu nie wywiązania się z podłączeniem internetu. To tylko jeden przykład. Może tylko u mojego znajomego był jakiś problem. Ale zobaczysz sam co reszta użytkowników sądzi o Orange.

Ja bym polecił zmienić, TP niby kusi jakimiś pendrivami po 5 zł w hurcie aby ludzi po przedłużali umowy.

Zobacz Netię i Orange, zobacz jaki internet mają ludzie w okolicy wtedy ty też nie powinieneś mieć problemów z założeniem u siebie.

No właśnie w okolicy nikt nie ma Orange, dlatego pytam Was :slight_smile: I jeszcze jedno, ta “Neosrada” w tytule to literówka, zmęczony byłem, chociaż brzmi jakby była celowa ;p

Jak dla mnie to i TP i te inne co tak bardzo chcą przyciągnąć ludzi do siebie to zazwyczaj jest “ściema”.

No tak jak piszą czy mówią że tam taniej, szybciej i w ogóle, a za jakieś pół roku, rok cena będzie albo taka sama jak płaciliśmy albo ją zwiększą o 2x :slight_smile:

Ja tam mam z Vectry (kablówka jak by ktoś nie wiedział :D) i mam ją 4 rok i nie mam żadnych uprzedzeń do nich ani do prędkości neta.

Także ja polecam Vectrę nie wiem jak inni, no bo kto ma z TP czy czegoś innego no to on będzie to chwalił.

Ale wybór jest twój my tylko możemy podsunąć jakieś propozycje, ewentualnie :slight_smile:

Heheh żeby każdy miał wybór Vectra a TP to wybór był by raczej oczywisty, ale tak nie ma :frowning:

Co do Orange i TP znaczącej różnicy chyba nie ma, i w cenie i w usłudze.

Mi bardziej odpowiada TP

Gdyby nie było rażącej różnicy w cenie to bym się nie zastanawiał, bo Neo przez 3 lata jakichś strasznych problemów nie stwarzała (mniej straszne się zdarzały :wink: ). Ale w Orange chcą mi dać dużo tańszy abonament telefoniczny i prędkość 2048 zamiast 1024 w Neo,a więc oferta korzystniejsza. Z drugiej strony - aż za korzystna i dlatego coś mi tu śmierdzi

To jaką dokładnie wygląda ta oferta?

Działa nie gorzej niż Neostrada.

Przy umowie na 24 miesiące chcą 50 zł abonamentu za 2 Mb/s (za 1 Mb/s 40 zł), do tego telefon z abonamentem 35 zł. TPSA chce 54,90 przy umowie na 24 miesiące za 1 Mb/s, przy czym przez pół roku płaci się 49,90, a do tego najtańszy abonament to ok. 50 zł. Tak więc wychodzi 20 zł taniej za 2x większą prędkość. Gdyby nie to, że diabli wiedzą czy to będzie działać jak należy (nie chciałbym mieć tak jak znajomy szymona189), to nie zastanawiałbym się ani minuty :wink:

Ciekawe ciekawe, w ofercie jest na 24m za 55zł ci dają za 50zł:) to by oznaczało ze cenę można negocjować:)

Działać powinno

Faktycznie wychodzi taniej niż w TP nawet przy założeniu ze zawiesisz telefon 22zł :frowning:

cholinex , mam przed sobą ulotkę i wyraźnie stoi napisane, jak wół, że 55 chcą przy umowie na 12 m-cy, a 50 na 24 m-ce. :slight_smile: Tobie pewnie chodzi o sam internet, bez telefonu, wtedy rzeczywiście chcą drożej. Ja niczego nie negocjowałem.

Skoro sądzicie, że działać powinno, to chyba klamka zapadła. Najwyżej będę królikiem doświadczalnym, co mi tam :stuck_out_tongue:

Ja patrzyłem informacje w necie, może nie doczytałem ze z telefonem taniej :oops:

Królikiem nie będziesz bo wiele osób to usługę już posiada, a jak by nie działało to zrezygnujesz jej z powodu nie wywiązywania się dostawcy z umowy …

Tylko nie wiem jak z Orange z BOK(jeśli chodzi o BOK o siec komórkowa to totalna porażka. !!

TP i Orange to “rodzina”, ale póki co są to osobne firmy (mimo że operator Orange Freedom czyli Centertel jest własnością TP). Całą infrastrukturę aż do punktu styku mają osobną i teoretycznie w danym miejscu może zdarzyć się że będziesz mógł założyć Neostradę a nie będziesz mógł Orange (przepełniony punkt styku).

BOK działa dobrze, na pewno znacznie lepiej niż w Netii i chyba nie gorzej niż w TP. Zresztą podobno konsultanci TP i Orange siedzą w tym samym wieżowcu - a może i w tej samej sali?

Zobacz też czy nie jesteś w zasięgu www.etlink.pl, bo na sieci TP to oni mają najlepszą ofertę, nie ma też żadnych problemów z działaniem ani z infolinią.

rzeczywiście feeedom bardziej Ci się opłaca, no i zawsze

jak coś masz do dyspozycji jeszcze ten pakiet złotówek.

djwok , jaki pakiet? :slight_smile:

A chyba taki :smiley:

http://www.orange.pl/portal/map/map/int … Id=4109508

dokładnie Chlinex

zawsze to jakaś ekstra kasa do wygadania.

Tylko tak się zastanawiam skąd się wzięły te ceny minut za połączenie ramach pakietu?