Orange czy Play? Co wybrać? Pomóżcie


(Karolina18 18) #1

Witam wszystkich,

Za niedługo kończy mi się umowa w Orange (mam mixa), lecz teraz chcę przejść na prepaid. Zastanawiam się nad przejściem do sieci Play (Play Fresh). Mam tylko problem, ponieważ nie wiem czy kupić starter z Orange czy z Play. Najwięcej znajomych mam właśnie w Orange, natomiast w Play nikogo :frowning:

W orange nie podoba mi się to, że co miesiąc trzeba doładowywać konto za 25 zł, aby przedłużyć jego ważność. A jeśli się skończy ważność konta i nie wykorzystasz wszystkich środków, które się na nim znajdują to konto jest blokowane i zabierają to co niewykorzystaliśmy (DLA MNIE TO ZŁODZIEJSTWO!), natomiast w Play po każdym doładowaniu (nawet za 5 zł) przedłużają ważność konta o rok. Szczerze to nie podoba mi się to, że co miesiąc trzeba wydawać na doładowanie 25 zł.

Czy uważacie, że Play jest korzystną ofertą? Niestety wogóle nie mam znajomych w Play, wszyscy są w orange, ale nie ukrywam że to przedłużenie ważności konta o rok mi się bardzo podoba, poza tym słyszałam, że w Play są darmowe sms-y do wszystkich sieci. Czy to prawda?

Co mam zrobić? Zostać z orange czy kupić starter z Play Fresh? proszę o konkretne odpowiedzi.

Jeśli chodzi o zasięg u mnie to Play sprawdzałam. Jest ok.


(rosio23) #2

Jeżeli będziesz miała w Play to wszyscy inni będą mieli do Ciebie drożej, minuta 75 groszy itp. a będąc w Orange możesz doładować konto za 50 zł i będzie je miała na 3 miesiące, chyba trochę lepiej niż te 25 zł na miesiąc. :slight_smile:


(wuuhacz) #3

W 100% mogę polecić Orange od 2lat jestem użytkownikiem tej sieci i jestem zadowolony jeśli chodzi o połączenie i sms'y, bardzo atrakcyjne i tanie pakiety minut jak i sms'ów jedyna wada jaką ma Orange to skromne i dość drogie pakiety internetu.

Ale jeśli chodzi o połączenia i sms'y to jak najbardziej odpowiednia sieć dla Ciebie :slight_smile:


(Alan207) #4

polecam Play bo: nie przychodza reklamy i wiele pakietow


(jarekm26) #5

i to ma być wyznacznik do wyboru operatora komórkowego ? najważniejsze że

ona będzie mieć wszędzie najtaniej...

może warto będzie skorzystać z symulatora ofert...

http://www.opengsm.pl/index.php/start_cont/symulator/


(folusek) #6

przejdz do play ma najlepszą i najtańszą ofertę do tego dostaniesz 60zl za darmo do wykorzystania na co chcesz :slight_smile:

zerknij tutaj :slight_smile:

http://www.playmobile.pl/pl/promocja/pr ... index.html

tutaj masz pakiety :slight_smile: są w tym za 6zł smsy 600 sztuk po 1 gr do każdej sieci :slight_smile:

http://www.playmobile.pl/pl/promocja/pl ... index.html

przy doładowaniu zależy od taryfy dostajesz nielimitowane połączenia i smsy do Play lub smsy do wszystkich sieci albo internet :slight_smile:

http://www.playmobile.pl/pl/oferta/play ... index.html

Porównanie z konkurencją

http://www.playmobile.pl/pl/oferta/play ... index.html


(A1508155) #7

Mi w play najbardziej się podobają te darmowe smsy za doładowania. Ładuję sobie raz na 2-3 miesiące kwotą 50 zeta i mam 2tys. smsów do wykorzystania we wszystkich sieciach. Play jest zresztą dość tani: 29gr. za minutę i 9gr. za sms. Ale Ci z innych sieci mają drożej to już ich problem. Przynajmniej nie będą dzwonić po byle co, tylko w ważnych sprawach.

Miałem kiedyś w Orange i te terminy to była masakra, dlatego dałem szansę Playowi. Nawet net mobilny mam w Playu (tu już mniej fajnie z tymi deadline'ami).


(system) #8

a może GaduAir ? 19 groszy minuta do wszystkich i 2 gr SMS. Każde doładowanie przedłuża ważność o 3 miesiące.

A jeśli wybierasz pomiędzy Orange a Play to weź Play.

To nie prawda, że ludzie mają drożej i w ogóle nikt nie będzie do Ciebie dzwonił. Ja mam numer przeniesiony z Orange do Play i jeszcze się nikt nawet nie zorientował, a dzwonią do mnie dość dużo. A jak komuś nie pasuje to niech nie dzwoni, niczyj świat się nie zawali :slight_smile: