Orange Free na kartę - kilka pytań

(wuuhacz) #1

Witam!

Mam pytanie odnośnie oferty Orange Free na kartę posiadam telefon chciałbym mieć w nim internet głownie do GG i moje pytania to:

1. Czy normalnie za te doładowania będę miał w telefonie te pakiety internetu za doładowanie?

2. Będę wyjeżdżał za granicę do pracy (Holandia) i czy tam też będę mógł korzystać z internetu w telefonie bez jakiś dodatkowych opłat?

(system) #2

po 5 minutach guglowania odkryłem dwie rzeczy...

1) Regulamin Oferty OFnK

2) Cennik OFnK

super lektura POLECAM!

(sosen86) #3
  1. tak

2. nie

(olmeca) #4
  1. Dostajesz bonusowe pakiety + zawartość konta

2. Nie opłaca się - lepiej na miejscu wziąć holenderski odpowiednik.

(Ehodlik) #5

a jak jest z zasięgiem free? pytam bo teraz chyba przy zakupie freedoma +routera zestaw neta mobilnego dostaje się gratis,a jednak jak ktoś często podróżuje, to tego typu dodatkowy "gadżet" może okazać się przydatny

(sosen86) #6

z zasięgiem free jest tak jak z zasięgiem z telefonów orange. czyli ogólnie dobrze ale wszystko zależy od miejsca

(Ehodlik) #7

Właśnie wchodził na stronę internetową i wygląda na to , że Orange ma też zasięg CDMA, czyli dociera rownież do mniejszych miejscowości? Bo technologia cdma dotyczy również Freedoma, a to jednak dość istotne

(olmeca) #8

Nastaw sie bardziej na zasięg Edge po całej Polsce, pokrycie 3G i więcej występuje jedynie w dużych aglomeracjach miejskich, ale nie we wszystkich - ostatnio byłem zdziwiony, że w Rzeszowie nie miałem możliwości korzystania z 3G :shock:

(sosen86) #9

tak orange oferuje jako jedyna sieć komórkowa zasięg w technologii cdma (z nastawieniem na tereny mniej zaludnione) w tej technologii masz orange freedom pro. Możesz również korzystać w orange free zarówno z technologii gprs/edge/umts/hsdpa oraz cdma tyle że musisz zakupić odpowiedni modem (obecnie we free jest chyba adu 635) oraz zakupić free Optimum, Premium lub Platinum.

(Ehodlik) #10

Przyznam szczerze, że na kwestiach technicznych za bardzo się nie znam, ale skoro Orange daje taka mozliwość, to może w pierwszej kolejności zakupie Freedom, zobacze jak u mnie funkcjonuje Free i dopiero ewentualnie dokupie modem. Nigdy nie miałam okazji testować neta mobilnego, więc skoro można teraz to połączyć, to dlaczego nie?

(sosen86) #11

freedom to internet stacjonarny na łączach tp

freedom pro to internet tylko i wyłącznie w technologii cdma i on jest bezprzewodowy ale pewien sposób przypisany do danej lokalizacji (co nie zmienia faktu że jest mobilny).

free to internet gprs/umts/gprs lub dodatkowo w technologii cdma w tych taryfach które wymieniłem. Do korzystania z cdma i gprs konieczny jest odpowiedni modem

(Ehodlik) #12

a orientujecie się może ja jest dokładnie z tą promocją, tzn. jeśli zdecyduje się na internet stacjonarny, to na mobilny róznież nalezy podpisac umowę, czy jest to niezobowiązująca oferta na kartę?

(sosen86) #13

mówisz o modemie z kartą czy ofercie netu mobilnego z niższym abonamentem?

(Ehodlik) #14

jestem zainteresowana ofertą Orange freedom. Z tego co wiem, to przy zakupie routera jest możliwość wzięcia dodatkowo zestaw neta mobilnego, nie wiem właśnie czy jest to oferta na kartę, czy należy podpisać drugą umowę etc.

(sosen86) #15

jest chyba jeszcze promocja w której się dostaje modem i starter na kartę (chyba). Oraz jest jeszcze promocja taka (taniej za internet free): http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... Id=4109538

(Ehodlik) #16

widać , w ostatnim czasie sporo pojawiło się tych promocji, z tego co napisałeś, to chyba mówimy o jednym i tym samym. ( link niestety się nie otwiera). Właściwie przeglądałam te stawki , to 84 zł przy prędkości Mb/s i umowie 12 mies. to wydaje się jednak atrakcyjna propozycja