Orange Free na kartę - kilka pytań

Witam!

Mam pytanie odnośnie oferty Orange Free na kartę posiadam telefon chciałbym mieć w nim internet głownie do GG i moje pytania to:

  1. Czy normalnie za te doładowania będę miał w telefonie te pakiety internetu za doładowanie?

  2. Będę wyjeżdżał za granicę do pracy (Holandia) i czy tam też będę mógł korzystać z internetu w telefonie bez jakiś dodatkowych opłat?

po 5 minutach guglowania odkryłem dwie rzeczy…

  1. Regulamin Oferty OFnK

  2. Cennik OFnK

super lektura POLECAM!

  1. tak

  2. nie

  1. Dostajesz bonusowe pakiety + zawartość konta

  2. Nie opłaca się - lepiej na miejscu wziąć holenderski odpowiednik.

a jak jest z zasięgiem free? pytam bo teraz chyba przy zakupie freedoma +routera zestaw neta mobilnego dostaje się gratis,a jednak jak ktoś często podróżuje, to tego typu dodatkowy “gadżet” może okazać się przydatny

z zasięgiem free jest tak jak z zasięgiem z telefonów orange. czyli ogólnie dobrze ale wszystko zależy od miejsca

Właśnie wchodził na stronę internetową i wygląda na to , że Orange ma też zasięg CDMA, czyli dociera rownież do mniejszych miejscowości? Bo technologia cdma dotyczy również Freedoma, a to jednak dość istotne

Nastaw sie bardziej na zasięg Edge po całej Polsce, pokrycie 3G i więcej występuje jedynie w dużych aglomeracjach miejskich, ale nie we wszystkich - ostatnio byłem zdziwiony, że w Rzeszowie nie miałem możliwości korzystania z 3G :shock:

tak orange oferuje jako jedyna sieć komórkowa zasięg w technologii cdma (z nastawieniem na tereny mniej zaludnione) w tej technologii masz orange freedom pro. Możesz również korzystać w orange free zarówno z technologii gprs/edge/umts/hsdpa oraz cdma tyle że musisz zakupić odpowiedni modem (obecnie we free jest chyba adu 635) oraz zakupić free Optimum, Premium lub Platinum.

Przyznam szczerze, że na kwestiach technicznych za bardzo się nie znam, ale skoro Orange daje taka mozliwość, to może w pierwszej kolejności zakupie Freedom, zobacze jak u mnie funkcjonuje Free i dopiero ewentualnie dokupie modem. Nigdy nie miałam okazji testować neta mobilnego, więc skoro można teraz to połączyć, to dlaczego nie?

freedom to internet stacjonarny na łączach tp

freedom pro to internet tylko i wyłącznie w technologii cdma i on jest bezprzewodowy ale pewien sposób przypisany do danej lokalizacji (co nie zmienia faktu że jest mobilny).

free to internet gprs/umts/gprs lub dodatkowo w technologii cdma w tych taryfach które wymieniłem. Do korzystania z cdma i gprs konieczny jest odpowiedni modem

a orientujecie się może ja jest dokładnie z tą promocją, tzn. jeśli zdecyduje się na internet stacjonarny, to na mobilny róznież nalezy podpisac umowę, czy jest to niezobowiązująca oferta na kartę?

mówisz o modemie z kartą czy ofercie netu mobilnego z niższym abonamentem?

jestem zainteresowana ofertą Orange freedom. Z tego co wiem, to przy zakupie routera jest możliwość wzięcia dodatkowo zestaw neta mobilnego, nie wiem właśnie czy jest to oferta na kartę, czy należy podpisać drugą umowę etc.

jest chyba jeszcze promocja w której się dostaje modem i starter na kartę (chyba). Oraz jest jeszcze promocja taka (taniej za internet free): http://www.orange.pl/portal/map/map/int … Id=4109538

widać , w ostatnim czasie sporo pojawiło się tych promocji, z tego co napisałeś, to chyba mówimy o jednym i tym samym. ( link niestety się nie otwiera). Właściwie przeglądałam te stawki , to 84 zł przy prędkości Mb/s i umowie 12 mies. to wydaje się jednak atrakcyjna propozycja