Orange free na kartę, n 95 i internet w laptopie

cześć, mam problem z połączeniem internetu. Chce wykorzystać moja nokie jako modem i korzystać z internetu na laptopie przy pomocy pc suite i aplikacji one touch access. Ustawiam tam modem n95 i orange poland i połącz, ale to nic nie daje. Pomoże mi ktoś to skonfigurować ?

Ja miałem/mam problem z Netem (znaczy Net mi działał ok. 5 sekund i po tym czasie już nie mogłem przeglądać Netu, jak na razie działa ponad minute heh) i nikt jakoś nie mógł mi pomóc. Musisz pogrzebać trochę w telefonie.

Na tej Noki N95 miałeś kartę GSM z Orange czy używałeś kart innego operatora? jeśli Tak to masz zainstalowane ustawienia innego operatora niż Orange. Wejdź w ustawienia > ustawienia internetowe > łącz używając > i tam wykasuj wszystkie ustawienia a dodaj ustawienia Orange (zapewne jak kupowałeś kartę to miałeś tam podane ustawienia konfiguracyjne). U Ciebie w telefonie może inaczej w powyższe ustawienia się wchodzić.

Oczywiście przestawiasz sieci komórkowe na GSM i 3G i ustawiasz kabel USB jako transmisje z Netem?

ustawiłem na telefonie konfiguracje internetu z orange, które wysłał mi operator z bok. A podczas połączenie usb ustawiam na pc suite…

Dodane 01.06.2011 (Śr) 22:57

dodam jeszcze, że jak włącze w aplikacji aby połączyć się z internetem przez tel to mogę czekać bardzo długo i nic się nie dzieje. Jestem obecnie w warszawie i o 3g nie problem i tak mam ustawione.

Czyli program PC Suite telefon Ci wykrywa i zasięg w programie masz i klikasz połącz i łączy i łączy i łączy? Używałeś innych kart na telefonie niż Orange?

telefon ma jeszcze sim locka orange, więc tylko jednej karty używałem, jednej i tej samej. Dokładnie, łączy i nic się nie dzieje, na telefonie też nic, zasięg mam na maksa.

Dodane 02.06.2011 (Cz) 13:20

Problem rozwiązany, za wszystkim stał błąd 711.