Orange Freedom, jaki router?

Witam serdecznie !

Moi drodzy proszę o pomoc.

Jutro lub pojutrze kupuje usługę Orange Freedom.

Nie wiem jaki kupić router, najlepiej żeby był najtańszy na moje potrzeby. (ok 100zł) może coś takiego ?

http://allegro.pl/item709001032_router_ … aniej.html

Chodzi o to, by działał z usługą Orange Freedom, do usługi dostaje jakiś modem za 1zł, ale chce mieć internet w dwóch budynkach. Nie ma możliwości pociągnięcia kabla. W budynku A będzie zainstalowana usługa, tam też przy oknie będzie stał router. W budynku B, w którym mieszkam chcę używać modemu pod wi-fi.

Odległość między budynkiem A i budynkiem B to jakieś 50-60 metrów właściwie bez ścian, bo laptop stoi na biurku przy oknie i router w drugim budynku też stoi na parapecie.

Wcześniej miałem neostrade i korzystałem z modemu LiveBox TP i w ten sposób działało bez zarzutów. Livebox stał na parapecie w budynku A a ja właściwie w całym mieszkaniu miałem zasięg, lecz przy oknie był najlepszy i śmigał bez zarzutów.

(czasami się zawieszał i trzeba było w budynku A zrestartować livebox, ale stało się to kilka razy przez 2 lata używania)

  1. Jaki router polecacie mi do Orange Freedom ?

  2. Czy kupując Orange Freedom dostanę jakieś hasło itp ? (żeby nikt oprócz mnie nie podpinał się pod moje wifi)

  3. czy jeżeli chodzi o zasięg to czy router, do którego link wrzuciłem w treści posta jest lepszy czy gorszy od Livebox TP ?

Dziękuje za odpowiedź.

takie rzeczy ustawia sie w konfiguracji routera

od Liveboxa to chyba każdy byłby lepszy…

Tańszy będzie WR340G. Moc anteny ma tą samą.

Jak wygląda przestrzeń pomiędzy oknami ? Są jakieś drzewa, budynki?

Liveboksa będziesz musiał oddać przy rezygnacji z neo, poza tym nie będzie działać z Orange.

Np. TP-Link TL-WR340G. Może być też ten, który zaproponowałeś.

Kupując Orange Freedom dostaniesz hasło, ale ono zabezpiecza linię telefoniczną, a nie sieć bezprzewodową. Hasło na wi-fi oraz szyfrowanie (wybierz WPA2) będziesz mógł ustawić w panelu konfiguracyjnym routera.

Lepszy.

nex_live nie wiem czy juz nabyłeś freedoma ale jeśli nie to linkuje do stronki gdzie są modemy orange http://www.orange.pl/portal/map/map/int … 0853639344 jak weźmiesz sobie ten router za 99pln to twój problem powinien być rozwiązany

pzdr

szczerze tego za 99zł z oferty Orange osobiście nie polecam, miałem z nim styczność i dość nie mile go wspominam, co z tego ze ma 4 anteny jak zasięg jest nawet gorszy od livebox’a,

Nie polecam żadnych produktów proponowanych przez Orange. Miałem kiedyś ich modem i był niesamowicie zrypany. Do ich routera już się nie odważyłem.

Kupiłem sobie porządny router Linksysa za 200 zł i zasięg jeszcze nigdy nie spadł z najwyższy (komputer oddzielony ścianą z cegły i ścianą karton-gips). :smiley:

a jak chcecie CDMA odbierać? mam axestela mv400 i tylko 2 antenki służą do wifi. Jak jest problem to sie na gwarancje oddaje(u mnie daja inny na zastępstwo) i po problemie:) jak ktoś miał w opisie: myślenie nie boli :stuck_out_tongue:

julek94 , autor tematu miał livebox’a więc można się domyślać ze chce kożystać z Orange Freedom na kablach TP i raczej router z możliwością odbierania sygnału CDMA nie będzie potrzebny :slight_smile:

siet masz racje mój błąd. Pisałem w jednym wątku w którym kolega pytał właśnie o oferte w cdma, widząc orange freedom uznałem że chodzi o orange freedom pro. Jak napisałem wcześniej myślenie nie boli…

tak jak pisał niezDarek - miałem na myśli Freedom a nie Freedom Pro.

Moi drodzy więc sprawa poszła krok do przodu, bo dziś otrzymałem informacje z Tepsy, że internet będe miał aktywny od 30 sierpnia.

Posiadam ACCESSPOINT EDIMAX EW-7206APG

v15_access_point-34.jpg

dokładnie taki: http://allegro.pl/item714437236_fabrycz … 06apg.html

Czy mogę korzystać z niego jeżeli podłącze go pod linie, na której mam Orange Freedom ?

Tzn chce korzystać wyłącznie z jednego komputera pod wifi. Nie chce dzielić sygnału na ileś tam komputerów. Chce mieć na jednym laptopie internet pod wifi.

Mam w laptopie Karta sieciowa bezprzewodowa WLAN 802.11a / b

Czy muszę dokupić do tego router czy wystarczy mi wyłącznie Access Point Edimax ?

Proszę o pomoc.

niestety ale ten router na nic się nie nadaje, nieopłacalny jest sam zakup modemu ADSL, lepiej zakupić router WiFi z modemem ADSL