Orange Freedom - przedłużenie umowy i zmiana prędkości

Witam. Jestem użytkownikiem internetu Orange Freedom - prędkość 6mb. W chwili obecnej płacę za toto 75zł. To sporo :slight_smile: Wchodząc na stronę orange.pl, widzę że gdybym dziś wybrał sobie internet 10mb z umową na 2 lata, płaciłbym 59zł. I teraz pytanie - jako że mam umowę jeszcze przez prawie rok, to czy istnieje możliwość abym na dzień dzisiejszy wybrał sobie właśnie tę opcję, o której piszę wyżej - czyli podpisał umowę na 2 lata w ofercie 10mb? Czy tez muszę czekać do końca umowy czy też jak to pisze na stronie orange:

Ewentualnie jak nie da się tak, to czy mogę dziś zwiększyć prędkość do 10mb? I czy wtedy obowiązuje mnie nowa stawka czy jeszcze ta stara?

Uprzedzę pytania - 20mb raczej nie mogę wybrać, bo mieszkam w małej miejscowości i linie chyba nie ogarną…

W skrócie:

Dzwonisz na *100, łączysz się z żywym konsultantem.

Wcześniej przygotowujesz sobie DSL usługi, kod abonencki(wszystko masz na umowie -1 i 2 strona) i dowód osobisty. Jak usługa jest na mamę lub tatę to niech to rodzice zrobią.

Wzór :wink:

Pytanie do konsultanta: Czy mogę zwiększyć sobie prędkość?

Konsultant: Oczywiście, możemy zwiększyć nawet do 20.

Ty: Ja poproszę 10.

Konsultant: chwileczkę. Usługa zostanie włączona z nowym okresem rozliczeniowym, w pana przypadku to…

lub sam się zapytasz.

Może to inaczej wyglądać, jak konsultant powie, że 10 nie pójdzie :stuck_out_tongue:

Boże… Ty nie musisz mi wyjaśniać, jak się rozmawia z konsultantem i co muszę posiadać. Ja się pytam czy jest to fizycznie możliwe, aby już teraz podpisać umowę z nową prędkością i czy będę już płacił wg nowej stawki czy nie? Czy też muszę czekać na koniec bieżącej umowy?

Chodzi o to, że w tej chwili jestem w połowie trwania 2-letniej umowy o 6mb za 75zł miesięcznie. Chciałbym zwiększyć neta do 10mb, gdzie wg cennika orange, podpisanie umowy na 2 lata będzie mnie kosztować 59zł. I czy mogę tak zwiększyć prędkość patrząc na nowy cennik?

Możliwość zwiększenia powinna być i to bez żadnego ale. To czy będziesz płacił nowe stawki już zależy od Orange i o to najlepiej pytać pod *100 lub w salonie. W przypadku abonamentów na komórki jest możliwość przejścia na nowe stawki, jednak nie wiem jak wygląda polityka odnośnie internetu.

Odnoszę inne wrażenia - jestem konsultantem w Orange i ludzie nie potrafią sobie doładować konta. Więc wytłumaczyłem Ci łopatologicznie.

“Boże” jak to nazwałeś - bez tych kroków nie będziesz miał możliwości zwiększenia prędkości. Konsultant telefoniczny odpowie Ci na te wszystkie pytania.

W salonie możesz się dowiedzieć czy jesteś uprawniony do przedłużenia, ale małe szanse są na to. Maksymalnie możesz mieć możliwość 6 miesięcy, standard 3 miesiące przed zakończeniem umowy.

Tylko jeśli kolega nie ma telefonu w Orange, to numer *100 raczej mu nie zadziała. Wtedy należy zadzwonić pod 510 100 100.

O i widzisz, ta odpowiedź mnie satysfakcjonuje kompletnie.

A co do rozmowy - zawsze się można dogadać, zwłaszcza z paniami :lol: