Orange Freedom - rozgałęziacz

Niedawno wziąłem Orange Freedom, w tej chwili czekam na aktywację. Jednak wczoraj postanowiłem sprawdzić router, kable, czy wszystko będzie OK i zauważyłem, że nie mam chyba rozgałęziacza. Dzisiaj po pracy idę do salonu Orange aby to wyjaśnić, jednak wcześniej wolę się upewnić czy Orange na pewno zapewnia ten rozgałęziacz czy też samemu go sobie muszę kupić? Bo dostałem router, kable, filtr i jakieś dodatkowe wtyczki, które nawet nie wiem do czego służą (bo nie mam takich wtyków, obstawiam że to jakieś dodatki). Proszę o odpowiedź czy Orange dodaje do kompletu ten rozgałęziacz czy nie?

Do czego ma niby być ten “rozgałęziacz” ??

Chodzi chyba o rozgałęziacz do gniazdka telefonicznego.

U mnie był w pudełku z modemem, choć i tak kupiłem drugi, bo mam 2 telefony i był potrzebny potrójny.

Może już nie dają.

Jeśli nie szkoda ci kilku zł, to idź do elektrycznego i kup ten rozgałęźnik albo po prostu drugie gniazdko.

Ja dostałem akurat od Netii 2 splitery i dwa mikrofiltry razem z modemem, router dokupiłem później we własnym zakresie.

Pozdrawiam!

OK, byłem w Orange, okazało się, że żadnego rozgałęziacza/splittera nie dają (chodzi tu o router Netgear n150, niby w poprzednim dawali) i trzeba sobie dokupić go we własnym zakresie. Fakt drogo nie jest, no ale… Konkurencja daje zawsze, roobal dostał w Netii nawet 2, tutaj żadnego. Minus.

Drugi minus za długość kabli - to jakiś żart, niecałe 2 metry? Że niby co, ja ten telefon/gniazdko mam zaraz przy samym kompie? Fakt, znów można sobie go dokupić i nie jest to bardzo drogie (1m - 1zł), no ale bez przesady.

Zobaczymy jeszcze jak z czasem aktywacji, niby do 2tyg. powinni się wyrobić, chociaż zastrzegają sobie 30dni. No zobaczymy.

Ogólnie dzięki za wszystkie odpowiedzi.

PS: Piszę to, bo może ktoś będzie się interesował jak to w przypadku Orange wygląda. Nie jest to żaden spam, mam nadzieję że panowie moderatorzy będą wyrozumiali :smiley: Można zamknąć.

Co do długości kabli to 2m to raczej standard, wraz z routerem który kupiłem we własnym zakresie, w pudełku był kabel prosty na złączu rj45 o długości właśnie 2m ale ten kabel nadaje się co najwyżej do konfiguracji routera.

Pozdrawiam!

OK, net już działa. Aktywacja trwała 9 dni, a więc nie jest tak najgorzej. Obiecali, że w 2 tyg. będzie na pewno, tutaj troszkę ponad tydzień, a więc jest nieźle.

Instalacja bardzo prosta i szybka - w jej czasie jest podane wszystko, co mamy zrobić przed i w trakcie instalacji. Nie miałem też najmniejszych problemów z podłączeniem routera - wszystko działa tak, jak należy, na 2 kompach internet śmiga.

Co do samego neta - jest on na łączach TP, a więc różnic pomiędzy Neostradą praktycznie nie widać. Strony chodzą ładnie, prędkości takie jak być powinny, pingowałem onet i wp.pl - czasy są dobre. W tej chwili jestem zadowolony, mam nadzieję że tak pozostanie. Pozdrawiam.