Orange freedom-zrywane połaczenie


(Asik :)) #1

Witam.

Od jakiegoś czasu po wcześniejszym formacie komputera stale zrywane jest polaczenie z internetem. Wtedy jedynym wyjsciem jest rozłaczenie modemu w panelu sterownia ADSL na bezczynny i za chwilę znow polaczenie. Raczej załapie a nie raz sytuację trzeba powtarzać kilkakrotnie. Są dni ,że rzadko polaczenie jest zrywane. Najczęsciej sytuacja wystepuje jak korzystam z You Tube, wtedy klapa....

Monitorki od modemu gasną.Model modemu to ZTE ZXDSL 852

nie wiem, czy to coś w ustawieniach jest pokręcone,gdzie tkwi przyczyna.

Aha...Prędkośc jak się wyswietla to 1,3Mb ale gdy robie test speedtestem to wskazuje na 0.98 przy czym wskazowka strasznie "lata" upload jest 0.26 a ping 40 ms.

Bardzo prosze o jakieś rady i wskazówki bo to juz naprawdę męczy.

POZDRAWIAM;)


(Darek88r) #2

Rozłączanie moze być przyczyna tego ze łącza są przeciążone i nie synchronizuje się tak jak trzeba, najlepiej zadzwoń do obsługi tech i zgłoś problem w końcu płacisz abonament to wymagaj;)


(Kuba Bed) #3

Pokaż parametry połączenia. Wejdź w ustawienia modemu, kliknij Crtl+C albo D lub Z (nie pamiętam, które dokładnie - pokombinuj) i poszukaj czegoś z tłumieniem, marginesem szumu i pokaż tutaj parametry. Wtedy zobaczymy co może być nie tak.

PS. Wejdź w ustawienia portów USB i odznacz opcję o możliwości oszczędzania energii, bo pewnie lecisz po USB z netem. A ta opcja, gdy jest włączona niestety umożliwia komputerowi samodzielne wyłącznie urządzenia na moment.