Orange Mix / Abonament, co jest korzystniejsze?

Witam, prosiłbym o pomoc osoby zorientowane w temacie sieci GSM o pomoc w wyborze oferty w sieci orange i przy okazji o wyjaśnienie kilku rzeczy dla mnie nie zrozumiałych.

Potrzebuję oferty z telefonem najlepiej 1-100zł i abonamentem 35zł. Telefon najprawdopodobniej LG KS360 który w abo 30m kosztuje 1zł

1 pytanie jak jest różnica miedzy abonamentem a mixem ? zawsze mi się wydawało że mixa wykorzystuje w całości na swoje potrzeby, a abonament po prostu płace i mam tam jakieś profity, natomiast teraz widzę na stronie orange.pl że jako “prezent” do abonamentu można wybrać “Dłuższy kapitał złotówek. Niewykorzystane złotówki w ramach abonamentu przechodzą na następne 2 miesiące” czyżby więc kwotę abonamentu też można było wykorzystać na rozmowy/smsy ??. Kompletnie już tego nie rozumiem, a od chodzenia po orange.pl dostaję białej gorączki proszę o jakieś sensowne wypowiedzi które rozwieją moje zamglone myśli.

A dlaczego orange? po prostu chciałbym zachować swój numer, co więcej większość rodziny i znajomych jest w orange.

Z góry dzięki z wszelkie informacje!

w Orange Mix także masz kapitał złotówek, ponadto masz więcej ofert dodatkowych jak smsy za jeden grosz. Abonament w w OM możesz pełni wykorzystać.

o wiele korzystniejsza jest oferta zetafon

Zetafon ma słabe telefony. Abonament ma również smsy po groszu oraz tanie minuty w orange. Ale czy w końcu dobrze zrozumiałem, że cały abonament mogę wykorzystać na minuty/smsy i inne usługi ?? o te usługi dodatkowe rozchodzi mi się w szczególności, jak 1000 smsów, aby były opłacane z kwoty abonamentu a nie dodatkowo. Będę wdzięczny za sprawdzone info.

W Orange Mix też masz umowę, ale całą kwotę mozesz przeznaczyć na rozmowy/smsy/mmsy/itd.

Jak przedłużasz/kupujesz to rób to przez internet, podobno jest lepiej, tzn. taniej, dodatkowe pakiety minut/prezenty itp (to przy abonamencie), nie wiem jak to jest w MIXie, ale poszperaj na stronie

Z reguły jest tak, że podpisując umowę i biorąc telefon wychodzisz na tym gorzej niż pre-paid + telefon w wolnej sprzedaży lub abonament + usługi.

Przemyśl to jeszcze, policz i nie daj się nabrać na te “niby promocje”.

PLAY FRESH zwraca pieniążki za przeniesienie numeru.

http://www.telepolis.pl/news.php?id=14306

Na jaki okres chcesz się związać umową? Mam nadzieję, że nie myślisz o okresie dłuższym niż 24 m-ce co moim zdaniem i tak już jest dużym błędem?