Orange modyfikuje ofertę Orange Freedom

W połowie lipca Orange wprowadził znaczne zmiany w swojej ofercie Orange Freedom

Do 20 Mb/s zostały zwiększone prędkości internetu stacjonarnego i jednocześnie obniżone ceny abonamentów pozostałych prędkości.

Zastanawiam się czy tego typu zmiany są istotne dla konsumentów. Na co wy zwracacie uwagę przy wyborze dostawcy internetu.

Przekonały Was zmiany wprowadzone przez Orange?

Coś mi to wszystko jakoś niejasno wygląda :wink:

Telefon… takie jak dla mnie naciąganie. A, bo jest taniej to niech telefon też będzie. Jest pewnie masa takich ludzi, która właśnie tak wzięła telefon.

Prędkość wysyłania danych - “do xxx kb/s” - z tym też mam takie jakieś złe doświadczenia, u kolegi internet miał być “do 2 mb” - w rzeczywistości miał lekko powyżej jednego mega.

Internet mobilny… po ile? 9 zł? Pewnie w kilku pierwszych miesiącach, potem walną cztery dychy… Za coś ‘atrakcyjnego’. A komu chce się godzinami studiować jakieś regulaminy, wszystko ma być jasno i wyraźnie.

Wydaje mi się że oferta Orange Freedom opisana na stronie, jest raczej przejrzysta.

Dodatkowo umieszczone są załączniki,szczegółowo opisujące warunki korzystania promocji.

Cena 9zł za Free obowiązuje przez cały okres trwania umowy.

Prędkości łącza, tak jak sam napisałeś, są określane do XXX.

Są to wielkości umowne, stosowane przez wszystkich operatorów.

W razie jakiś wątpliwości, można też przecież, przejść się do najbliższego salonu Orange, czy też zadzwonić do Biura Obsługi

Klienta i tam odpowiedzą na każde pytanie.

szczerze mowiac ceny nie powalaja na kolana, co do samej firmy, to raczej zachowam dla siebie opinie :wink:

nawet programy lojalnosciowe sa lekko… nie trafione (przynajmniej tu, gdzie mieszkam) - standartem jest 20mb za ~50zl. a oni daja niby taniej, ale trzeba wziasc od nich linie telefoniczna, ktora jest drozsza niz BT (w opcji 12mc. przy 24 jest niewiele tansza)

dla mnie liczy sie jakosc, cena i dlugosc kontraktu oraz warunki korzystania - darmowy router moze sie okazac zwrotnym za kaucja wielokrotnie przewyzszajaca wartosc owego…

Biorąc pod uwagę wymienione przez Ciebie aspekty, wydaje mi się że oferta

Orange Freedom spełnia powyższe kryteria.

W Orange Freedom masz możliwość wybrania dogodnego terminu trwania umowy: 12, 24 lub 36 m-cy.

Promocyjne ceny abonamentów nie wiążą się z góry narzuconym okresem podpisania umowy, jak to jest choćby w Netii czy Erze.

Masz do wyboru 3 różne modemy, w zależności od potrzeb, w promocyjnych cenach.

… więc nie jest chyba tak najgorzej.

a jednak:

  1. jakosc - tu zalezy od pokrycia terenu i… tzw. contention ratio,

  2. cena i dlugosc kontraktu - w ‘promocji’ dostac do 20mb przy ratio 50:1… dziekuje, poczekam

  3. warunki korzystania - chocby http://news.pasjagsm.pl/orange-freedom-szerokopasmowy-internet-i-pakiety-na-rozmowy-sms-y-i-mms-y-2273.html?cpage=3 i komentarze… 8)

zachwalasz towar, ktory nie ma pokrycia w rzeczywistosci - dalej idzie przez TPSA…

A Orange i TPSA nie są jakoś powiązane czy coś ? ;)?

Mnie najbardziej wkurza kłamstwo, dotyczące ‘jaka prędkość mi pójdzie’ - mówią np. 20mb, a potem się okazuje że nawet czterech nie da rady :wink:

@up - to było trzy lata temu, teraz się może poprawili ;]?

Orange jest spolka TPSA, wchodzi w sklad tzw. grupy i jest jej glownym motorem napedowym… nie pamietam, w ktorym roku (chyba '06 lub '07) grupa skonczyla na minusie i tylko zysk Orange wyciagnal ja na lekki plus 8) ale tego juz PracownikOrange chyba nie potwierdzi…

ps. budowe sieci zakonczono w 2004r. przynajmniej takie byly plany, wiec jesli chodzi komentarze to moga sie okazac prawdziwymi

podlinkowałeś artykuł z 2007 roku.

Od tego czasu na rynku telekomunikacyjnym, zarówno jeżeli chodzi o jakoś,

szybkość,cenę, dostępność internetu sporo się zmieniło.

Co widać, patrząc choćby na ostanie miesiące, gdzie jeszcze nie dawno opcja 10 i 20mb/s nie była w ogóle dostępna.

Pakiety dodatkowych przywilejów były dość ograniczone, albo wcale nie istaniały.

A teraz nawet 30zł co miesiąc,można dostać na połączenia w ramach Pakietu Złotówek.

…więc te komentarze, moim zdaniem trochę straciły już na aktualności.

Co do Twojego zapytania sla17, to

Orange i TP należą do tej samej grupy kapitałowej.