Orange na kartę, problem z połączeniem

Witam.

Mam modem USB D-Link DWM-156, kupiłem starter Orange do połączeń z netem. Kiedyś, kiedy miałem stary modem PCMCIA nie miałem z tym żadnych problemów. Nowy laptop nie ma tego wejścia, wiec posiłkuję się modemem na USB. Niestety, podczas próby połączenia dostaję komunikat:

Nie wiem jak to ugryźć, a jutro wyjeżdżam i potrzebuję mieć dostęp do neta.

System: Windows 7 Home Premium 64-bit.

Jeszcze jedno - za pomocą tej aplikacji D-Linka do zarządzania połączeniami nic nie mogę zrobić. Wszystkie opcje (Edit itp.) są nieaktywne, wiec nie wiem jak cokolwiek miałbym zmienić.

Podłączyłem modem do innego komputera, z Windowsem 7 w wersji 32-u bitowej. Ten sam błąd (czasami zamiast 628 wyskakuje 619).

Spróbuj pobrać aplikacjęOrangee Free i z jej pomocą się połączyć.

U mnie na modemie Huawei E156G również wywalało błąd w połączeniu ze zdalnym komputerem i pomogło łączenie się przez w/w aplikację.

Chyba każdy modem ma dwa oprogramowania. Jedno firmowe (np. Orange, Play i inne), a drugie od producenta (np DLink lub Huawei). Spróbuj połączyć się z internetem używając firmowego, a później spróbuj oprogramowania od producenta. Ja raz miałem problem u mojego brata z internetem mobilnym Orange to od razu zadzwoniłem do BOK i tam powiedzieli mi, żebym ściągnął oprogramowanie od producenta i to pomogło.

Jest mały problem. O ile oprogramowanie producenta wykrywa kartę SIM, to już to od operatora nie chce tego zrobić.

Sprawdzę inną kartę SIM.

EDIT.

Włożyłem kartę PLAYa - identyczny efekt. Jutro spróbuję wymienić modem.

Z tego co słyszałem to wina win7 i tego że masz modem na usb i na każdym win7 tak jest. Nie chcą ze sobą współpracować a jak będą to będzie Ci zrywać. Spróbuj zainstalować sterowniki w trybie zgodności z XP bo to jedyne wyjście (jeśli zadziała w ogóle).

Faktycznie, zapomniałem dodać, że mój problem miałem na WIN Xp.

Jako że nie znajdę czasu na wymianę modemu, muszę korzystać z tego wbudowanego w telefon. Tutaj wszystko działa jak należy (pomijając prędkość), więc raczej po stronie opa wszystko jest ok.